dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - skorojasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
11°C
Zpravodajství

Na vrchu Vítkově se upravují severní svahy

Do 30. listopadu potrvá realizace celoplošné úpravy severních svahů na Vítkově. Díky výřezu keřových skupin podél cestní sítě se odkryjí dlouho skryté průhledy na Karlín.

„Realizace pěstební a zdravotní probírky tamních zanedbaných porostů uvolní prostor pro vybrané solitérní dřeviny, a podpoří tak původní druhovou skladbu stromů i keřů v parku. Suché stromy na svazích a nebezpečné větve nad stezkami, které by mohly návštěvníky ohrozit, postupně odstraní naše skupina stromolezců – arboristů,“ uvedl ředitel organizace Lesů hl. města Prahy Vladimír Krchov, která vrch Vítkov spravuje od roku 2014.

Rozsáhlý výřez přinese především nové pohledy na Karlín, na nějž budou moct návštěvníci shlížet během procházky. Vzniknou tak nejen nová místa pro vyhlídky, ale zároveň se zlepší kondice zdejší přírody. Veškerý dřevní odpad po zásazích pracovníci ekologicky zlikvidují (např. štěpkováním či haťováním) a z lokality zmizí také nánosy odpadků.

V místech, kde bude probíhat aktuálně výřez, bude veřejnosti omezený přístup. Další informace naleznete na www.lesypraha.cz.


Další články
Nahoru