dnes
Středa - oblacno
28°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
27°C
pozítří
Pátek - oblacno
27°C
Zpravodajství

Na vrchu Vítkově se upravují severní svahy

Do 30. listopadu potrvá realizace celoplošné úpravy severních svahů na Vítkově. Díky výřezu keřových skupin podél cestní sítě se odkryjí dlouho skryté průhledy na Karlín.

„Realizace pěstební a zdravotní probírky tamních zanedbaných porostů uvolní prostor pro vybrané solitérní dřeviny, a podpoří tak původní druhovou skladbu stromů i keřů v parku. Suché stromy na svazích a nebezpečné větve nad stezkami, které by mohly návštěvníky ohrozit, postupně odstraní naše skupina stromolezců – arboristů,“ uvedl ředitel organizace Lesů hl. města Prahy Vladimír Krchov, která vrch Vítkov spravuje od roku 2014.

Rozsáhlý výřez přinese především nové pohledy na Karlín, na nějž budou moct návštěvníci shlížet během procházky. Vzniknou tak nejen nová místa pro vyhlídky, ale zároveň se zlepší kondice zdejší přírody. Veškerý dřevní odpad po zásazích pracovníci ekologicky zlikvidují (např. štěpkováním či haťováním) a z lokality zmizí také nánosy odpadků.

V místech, kde bude probíhat aktuálně výřez, bude veřejnosti omezený přístup. Další informace naleznete na www.lesypraha.cz.


Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Dnes v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Dnes v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Dnes v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru