dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
26°C
Zpravodajství

Na vrchu Vítkově se upravují severní svahy

Do 30. listopadu potrvá realizace celoplošné úpravy severních svahů na Vítkově. Díky výřezu keřových skupin podél cestní sítě se odkryjí dlouho skryté průhledy na Karlín.

„Realizace pěstební a zdravotní probírky tamních zanedbaných porostů uvolní prostor pro vybrané solitérní dřeviny, a podpoří tak původní druhovou skladbu stromů i keřů v parku. Suché stromy na svazích a nebezpečné větve nad stezkami, které by mohly návštěvníky ohrozit, postupně odstraní naše skupina stromolezců – arboristů,“ uvedl ředitel organizace Lesů hl. města Prahy Vladimír Krchov, která vrch Vítkov spravuje od roku 2014.

Rozsáhlý výřez přinese především nové pohledy na Karlín, na nějž budou moct návštěvníci shlížet během procházky. Vzniknou tak nejen nová místa pro vyhlídky, ale zároveň se zlepší kondice zdejší přírody. Veškerý dřevní odpad po zásazích pracovníci ekologicky zlikvidují (např. štěpkováním či haťováním) a z lokality zmizí také nánosy odpadků.

V místech, kde bude probíhat aktuálně výřez, bude veřejnosti omezený přístup. Další informace naleznete na www.lesypraha.cz.


Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

Včera ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

Včera v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

16. června 2019 v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

15. června 2019 ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Další články
Nahoru