dnes
Pondělí - jasno
29°C
zítra
Úterý - jasno
29°C
pozítří
Středa - skorojasno
29°C
Na Vltavě pod Hradem kotví obří prostředníček. Vulgární gesto adresuje umělec prezidentovi
Na Vltavě kotví prostředníček. Foto: Jindřich Dvořák

Na Vltavě pod Hradem kotví obří prostředníček. Vulgární gesto adresuje umělec prezidentovi

Nedaleko Karlova mostu se dnes ráno objevil na plovoucím pontonu připevněný desetimetrový vztyčený prostředníček. Objekt směřuje k Pražskému hradu a je výtvorem provokujícího umělce Davida Černého.

prostrednicek1-nahled Fialovým prostředníčkem vyjadřuje umělec svůj postoj k dění na politické scéně a působení prezidenta Miloše Zemana v politice.

Z minulosti má za sebou již několik venkovních realizací v Praze.

David Černý se letos na jaře podílel na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga, který v boji o Pražský hrad nakonec prohrál s Milošem Zemanem.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Další články
Nahoru