dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Na Vltavě pod Hradem kotví obří prostředníček. Vulgární gesto adresuje umělec prezidentovi
Na Vltavě kotví prostředníček. Foto: Jindřich Dvořák

Na Vltavě pod Hradem kotví obří prostředníček. Vulgární gesto adresuje umělec prezidentovi

Nedaleko Karlova mostu se dnes ráno objevil na plovoucím pontonu připevněný desetimetrový vztyčený prostředníček. Objekt směřuje k Pražskému hradu a je výtvorem provokujícího umělce Davida Černého.

prostrednicek1-nahled Fialovým prostředníčkem vyjadřuje umělec svůj postoj k dění na politické scéně a působení prezidenta Miloše Zemana v politice.

Z minulosti má za sebou již několik venkovních realizací v Praze.

David Černý se letos na jaře podílel na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga, který v boji o Pražský hrad nakonec prohrál s Milošem Zemanem.


Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru