dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Na Vítězném náměstí se usídlil Šesťák. Láká k zevlování, lelkování a jinému relaxu
Šesťák na Vítězném náměstí. Foto: Facebook Praha 6

Na Vítězném náměstí se usídlil Šesťák. Láká k zevlování, lelkování a jinému relaxu

Na Vítězném náměstí, u vyústění ulice Dejvická, byla tento týden oficiálně představena veřejná platforma Šesťák. Dřevěná plocha by měla sloužit rekreačnímu setkávání lidí i pestrým kulturním akcím ve veřejném prostoru. Samotný název byl vybrán na základě ankety. 

„Šesťák bude sloužit k setkávání, posezení i aktivní rekreaci lidí v samém srdci Prahy 6,“ přiblížil základní myšlenku projektu starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Pro návštěvníky Šesťáku jsou na místě k dispozici stolní hry, hudební nástroje, houpací sítě i pouliční knihovna. Současně se tam budou pravidelně konat akustické koncerty, umělecké výstavy či kreativní vystoupení streetartových performerů.

Samotný název „Šesťák“ vzešel z veřejné ankety, ve které měla nejširší veřejnost za úkol nalézt co nejpřiléhavější označení celého projektu. Mimo vítězný název zaujaly vedení radnice i nápady jako Dejvicentrum, Coolaťák, Kruháq či Zóna D.

Jak už to u nových projektů bývá, názory veřejnosti se na něj liší. Na facebookovém profilu Prahy 6 sice převažují kladné ohlasy, objevila se však i kritika.

„Proč se budovalo pódium z prken, když je hned vedle nevyužitý prostor po ,Leninovi´? Třeba se tam mohly vydláždit cestičky, dát lavičky, stolky a splnilo by to účel stejně a rozhodně esteticky lépe,“ napsala do diskuse Zlata Zahourková.

„Naprosto absurdní projekt. Jediní, kdo to nevidí, je klasicky radnice a zřejmě nějaký kamarád, co dodal prkna,“ napsal Jan Štohanzl.


Další články
Nahoru