dnes
Úterý - polojasno
23°C
zítra
Středa - bourky
23°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí
Odběrový kontejner na Vítězném náměstí. Foto: P6

Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí

Od 20. dubna bude každé pondělí a pátek dopoledne mezi 8. a 12. hodinou přístupné nové odběrové místo na testování na covid-19. Kontejner stojí na Vítězném náměstí v blízkosti rohu ulic Šolínova a Zikova. Jeho provoz spouští ve spolupráci s Prahou 6 Ordinace Bezdíčková a Pokorná a Ordinace praktického lékaře MUDr. Cyril Mucha.

Odběrový kontejner je určen pouze pro pacienty praktických lékařů na Praze 6, kteří končí karanténu nařízenou kvůli kontaktu s covid-19 nemocným a jsou bez příznaků. Testování probíhá rychlým testem, jehož výsledek je znám do 15 minut. Cílem je zachytit potenciálně infekční bezpříznakové lidi a prodloužit, nebo zkrátit u nich izolaci.

Praktici přistoupili k tomuto řešení, aby bylo možné zajistit oddělení různých skupin pacientů, či prostory okamžitě po provedení rychlotestu účinně dezinfikovat.

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře s ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území městské části. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.

„Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD. Do výsledku testu a případného ověření PCR je nutné považovat osoby na konci karantény za potenciálně infekční,“ informuje Praha 6 na svém facebookovém profilu.


Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru