dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - skorojasno
22°C
Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí
Odběrový kontejner na Vítězném náměstí. Foto: P6

Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí

Od 20. dubna bude každé pondělí a pátek dopoledne mezi 8. a 12. hodinou přístupné nové odběrové místo na testování na covid-19. Kontejner stojí na Vítězném náměstí v blízkosti rohu ulic Šolínova a Zikova. Jeho provoz spouští ve spolupráci s Prahou 6 Ordinace Bezdíčková a Pokorná a Ordinace praktického lékaře MUDr. Cyril Mucha.

Odběrový kontejner je určen pouze pro pacienty praktických lékařů na Praze 6, kteří končí karanténu nařízenou kvůli kontaktu s covid-19 nemocným a jsou bez příznaků. Testování probíhá rychlým testem, jehož výsledek je znám do 15 minut. Cílem je zachytit potenciálně infekční bezpříznakové lidi a prodloužit, nebo zkrátit u nich izolaci.

Praktici přistoupili k tomuto řešení, aby bylo možné zajistit oddělení různých skupin pacientů, či prostory okamžitě po provedení rychlotestu účinně dezinfikovat.

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře s ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území městské části. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.

„Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD. Do výsledku testu a případného ověření PCR je nutné považovat osoby na konci karantény za potenciálně infekční,“ informuje Praha 6 na svém facebookovém profilu.


Pátý ročník Palm Off Festu je zrušen

Dnes v 09:54

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest 2020 se vzhledem k omezením spojených s pandemickou krizí přesouvá na podzim následujícího roku. 

Praha chce víc odběrových míst

Dnes v 09:05

Na návrh ODS přijalo Zastupitelstvo hlavního města Prahy podporu nových opatření na zamezení šíření koronavirové infekce.

Praha 8 připravila výdej dezinfekce veřejnosti

16. září 2020 ve 22:51

Zájemci, kteří mají trvalé bydliště v Praze 8 nebo podnikatelé s provozovnou v Praze 8 mohou získat 1 litr dezinfekce u stánku na farmářských trzích v Ládví a Karlíně.

Praha 9 zajistila ve svých organizacích plošné testování na covid-19

16. září 2020 ve 21:49

„V organizacích zřizovaných městskou částí Praha 9 jsme zajistili plošné testování v případě podezření na covid-19 v potenciálně zasažené skupině, jako jsou například třídy ve školách a školkách, zaměstnanci na oddělení sociálních služeb,“ uvedl místostarosta deváté městské části Praha 9 Tomáš...

Kvůli covidu-19 je na týden uzavřena ZŠ Donovalská v Praze 11, zaměstanci jsou v karanténě

14. září 2020 v 11:39

Kvůli nákaze covidem-19 je uzavřená Základní škola Donovalská v Praze 11. Na webu školy to uvedl její ředitel Pavel Dittrich. „Třicet zaměstnanců školy, převážně pedagogů, je rozhodnutím hygieniků v karanténě do 19. září,“ sdělil Dittrich. Pokud nedojde ke zhoršení situace nebo k jiným...

Show kapely Queenie v září ani prosinci nebude, koncerty se přesouvají na příští rok

7. září 2020 v 08:09

Tento týden se v pátek a sobotu měla v pražské O2 areně uskutečnit světová premiéra show kapely Queenie v čele s Michaelem Kluchem – Queen Relived by Queenie. Další koncert měl být před Vánoci. Všechno až doposud i přes omezení v souvislosti s koronavirem vypadalo nadějně. Nakonec byl producent,...

Další články
Nahoru