Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí
Odběrový kontejner na Vítězném náměstí. Foto: P6

Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí

Od 20. dubna bude každé pondělí a pátek dopoledne mezi 8. a 12. hodinou přístupné nové odběrové místo na testování na covid-19. Kontejner stojí na Vítězném náměstí v blízkosti rohu ulic Šolínova a Zikova. Jeho provoz spouští ve spolupráci s Prahou 6 Ordinace Bezdíčková a Pokorná a Ordinace praktického lékaře MUDr. Cyril Mucha.

Odběrový kontejner je určen pouze pro pacienty praktických lékařů na Praze 6, kteří končí karanténu nařízenou kvůli kontaktu s covid-19 nemocným a jsou bez příznaků. Testování probíhá rychlým testem, jehož výsledek je znám do 15 minut. Cílem je zachytit potenciálně infekční bezpříznakové lidi a prodloužit, nebo zkrátit u nich izolaci.

Praktici přistoupili k tomuto řešení, aby bylo možné zajistit oddělení různých skupin pacientů, či prostory okamžitě po provedení rychlotestu účinně dezinfikovat.

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře s ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území městské části. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.

„Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD. Do výsledku testu a případného ověření PCR je nutné považovat osoby na konci karantény za potenciálně infekční,“ informuje Praha 6 na svém facebookovém profilu.


Praha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

20. června 2021 ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

16. června 2021 v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Lidový dům se otevírá veřejnosti jako testovací centrum

15. června 2021 v 06:58

V Lidovém domě v Praze 1 se v úterý 15. června otevírá nové testovací centrum na covid-19 pro veřejnost. Testy bude provádět společnost SCIMED Biotechnologies, a to jak testy PCR metodou, tak antigenní testování.

Praha 7 připravila očkování pro zájemce od 16 let

10. června 2021 v 07:39

Ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a společností Mild Blue zajistila radnice možnost rychlého naočkování zájemců starších 16 let proti nemoci covid-19 vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Praha nesouhlasí s nošením roušek ve školách, poslala apel ministrovi

8. června 2021 v 09:51

Jménem hlavního města Prahy byl včera zaslán ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a na vědomí ministru školství Robertu Plagovi (oba za ANO) dopis s apelem na zrušení povinnosti žáků mít zakryté dýchací cesty při výuce ve školách. Tímto vysloveným nesouhlasem se Praha připojuje ke Svazu měst a...

Dvě třetiny Pražanů mají stále zájem nechat se očkovat

3. června 2021 v 07:48

Hlavní město si nechalo agenturou STEM zpracovat výzkum, který se soustředil na několik důležitých aspektů spojených s koronavirovou krizí a očkováním. Podle výzkumu stále roste počet Pražanů, kteří se chtějí nechat naočkovat, konkrétně se jedná o 67 % lidí.

V Praze přibylo za uplynulý týden 410 případů nakažení koronavirem

28. května 2021 v 15:06

Laboratoře v Praze za uplynulých sedm dní odhalily 410 nakažených koronavirem. V mezitýdenním srovnání je to o 228 potvrzených případů méně. Epidemie koronaviru tak v hlavním městě stejně jako v celé republice dál slábne, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru