dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí
Odběrový kontejner na Vítězném náměstí. Foto: P6

Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí

Od 20. dubna bude každé pondělí a pátek dopoledne mezi 8. a 12. hodinou přístupné nové odběrové místo na testování na covid-19. Kontejner stojí na Vítězném náměstí v blízkosti rohu ulic Šolínova a Zikova. Jeho provoz spouští ve spolupráci s Prahou 6 Ordinace Bezdíčková a Pokorná a Ordinace praktického lékaře MUDr. Cyril Mucha.

Odběrový kontejner je určen pouze pro pacienty praktických lékařů na Praze 6, kteří končí karanténu nařízenou kvůli kontaktu s covid-19 nemocným a jsou bez příznaků. Testování probíhá rychlým testem, jehož výsledek je znám do 15 minut. Cílem je zachytit potenciálně infekční bezpříznakové lidi a prodloužit, nebo zkrátit u nich izolaci.

Praktici přistoupili k tomuto řešení, aby bylo možné zajistit oddělení různých skupin pacientů, či prostory okamžitě po provedení rychlotestu účinně dezinfikovat.

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře s ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území městské části. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.

„Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD. Do výsledku testu a případného ověření PCR je nutné považovat osoby na konci karantény za potenciálně infekční,“ informuje Praha 6 na svém facebookovém profilu.


Praha 9: Detekce teploty příchozích do institucí

22. listopadu 2020 v 19:33

Praha 9 instalovala detekční rámy a kamery měřící teplotu příchozích v základních a mateřských školách – termokamery v ZŠ Novoborská, ZŠ Litvínovská 600 a MŠ Veltruská, rám v ZŠ Litvínovská 500. Stejná zařízení připravuje devátá městská část v MŠ U Vysočanského pivovaru a ústavu Sociální služby...

Senioři v nemocnici sv. Alžběty dostali dárky

21. listopadu 2020 v 09:50

Ve středu navštívila místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija nemocnici svaté Alžběty a předala personálu dárky pro dlouhodobě hospitalizované seniory.

Provozujete restauraci, kavárnu, bistro? Napište na radnici

19. listopadu 2020 v 15:09

Pokud se váš podnik nachází na území Prahy 5 a máte otevřené výdejní okénko či fungující rozvoz, můžete napsat na emailovou adresu: tomas.haas@praha5.cz.

Výuka na dálku v Praze 15. Radnice připravila dotazník pro rodiče

17. listopadu 2020 ve 20:13

Radnice Prahy 15 se obrací na rodiče s prosbou o pomoc při zpětné vazbě na distanční výuku,. Tentokrát se bude týkat 2. vlny pandemie, a i nyní bude formu dotazníku.

Klub Rodina pomáhá

17. listopadu 2020 v 07:31

Ve spolupráci s Potravinovou bankou poskytuje od jara Virtuální klub Rodina Prahy 13 potravinovou pomoc. Zaregistrovat se může každá rodina, která prožívá těžké období např. kvůli ztrátě zaměstnání, náročné onkologické léčbě.

Praha 8 spustí rychlotesty, zaměří se na sociální služby

16. listopadu 2020 v 07:43

Praha 8 zakoupila speciální přístroj Ichroma II na testování přítomnosti viru způsobující onemocnění covid-19. „V testování se zaměříme především na sociální služby, seniory a zaměstnance, kteří s nimi pracují. Odběrem výtěru z nosohltanu a následným zpracování získáme výsledek už do 12 minut...

Další články
Nahoru