Dnes Sobota - jasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí
Odběrový kontejner na Vítězném náměstí. Foto: P6

Kontejner pro testování lidí v karanténě začne fungovat na Vítězném náměstí

Od 20. dubna bude každé pondělí a pátek dopoledne mezi 8. a 12. hodinou přístupné nové odběrové místo na testování na covid-19. Kontejner stojí na Vítězném náměstí v blízkosti rohu ulic Šolínova a Zikova. Jeho provoz spouští ve spolupráci s Prahou 6 Ordinace Bezdíčková a Pokorná a Ordinace praktického lékaře MUDr. Cyril Mucha.

Odběrový kontejner je určen pouze pro pacienty praktických lékařů na Praze 6, kteří končí karanténu nařízenou kvůli kontaktu s covid-19 nemocným a jsou bez příznaků. Testování probíhá rychlým testem, jehož výsledek je znám do 15 minut. Cílem je zachytit potenciálně infekční bezpříznakové lidi a prodloužit, nebo zkrátit u nich izolaci.

Praktici přistoupili k tomuto řešení, aby bylo možné zajistit oddělení různých skupin pacientů, či prostory okamžitě po provedení rychlotestu účinně dezinfikovat.

Testování bude prováděno na doporučení registrujícího praktického lékaře s ordinací v Praze 6. Cílem je koncentrovat testování na jedno místo a ulevit tak všem lékařským ordinacím na území městské části. Výsledek bude indikujícímu lékaři oznámen e-mailem.

„Prosíme pacienty, aby se k vyšetření dostavili pokud možno vlastním vozem a nejezdili MHD. Do výsledku testu a případného ověření PCR je nutné považovat osoby na konci karantény za potenciálně infekční,“ informuje Praha 6 na svém facebookovém profilu.


Roušky a respirátory pro seniory Prahy 9

Včera v 19:13

V pondělí 8. března dostanou senioři po prokázání se občanským průkazem, kde je uvedeno trvalé bydliště na území městské části Praha 9, k pěti kusům roušek i dva respirátory.

Praha 10 dnes začala s pravidelnou dezinfekcí dětských hřišť

Včera v 18:56

Hřiště zůstávají otevřená, návštěvníci ovšem musí dodržovat veškerá vládní nařízení, zejména dvoumetrové rozestupy a ochranu nosu a úst. Situaci na hřištích monitoruje státní i městská policie.

Praha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

4. března 2021 v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

3. března 2021 v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Další články
Nahoru