Dnes Sobota - zatazeno 13°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 12°C
Neděle 26. 3. 2023
Svátek má Emanuel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na Vinohradské u náměstí Jiřího z Poděbrad vznikly nové přechody
Nové přechody u náměstí Jiřího z Poděbrad. Foto: TSK

Na Vinohradské u náměstí Jiřího z Poděbrad vznikly nové přechody

V jihozápadní části náměstí Jiřího z Poděbrad na křižovatce ulice Vinohradská s ulicí U Vodárny včera začaly fungovat čtyři nové přechody pro chodce. Technická správa komunikací (TSK) přechody doplnila při rekonstrukci semaforů, podobně město nedávno postupovalo u Národního muzea.

Chodci mohou na náměstí Jiřího z Poděbrad a křižovatce Vinohradská – U Vodárny nově přejít po bezbariérových přechodech. TSK realizovala obnovu semaforů a v rámci těchto úprav zde nechala vybudovat i nové přechody a pěší vazby na stávající chodníky na náměstí.

V této části náměstí v minulosti nebyly řešeny žádné přechody a lidé zde nebezpečně přebíhali přes Vinohradskou do ulice U Vodárny.

„Přechody zde chyběly dost dlouho. Skončilo motání se v podchodu, když chceme prostě přejít silnici v samotném srdci Vinohrad a jít na trhy. Minulostí je přebíhání přes koleje a silnici i skákání přes betonovou zídku a červenobílá zábradlí," řekl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Obnova semaforů stála čtyři miliony korun, práce provedla společnost Eltodo. Křižovatka je také nově osazena preferencí tramvají, sdruženým přechodem pro pěší a cyklisty a bezdotykovými chodeckými tlačítky. Při vytváření přechodů bylo jediným větším zásahem bourání stávající zídky v nároží náměstí, kde byla původně pouze zeleň.

„Přechody se podařilo v provizorní podobě vybudovat už nyní a přesně v místě, kde zůstanou natrvalo i po rekonstrukci Vinohradské,“ řekl místostarosta Prahy 3 pro oblast dopravy Ondřej Rut (Zelení).

Současný projekt je v koordinaci s chystanou revitalizací náměstí Jiřího z Poděbrad, kterou v rámci společného memoranda připravuje magistrát a třetí městská část, a také s plánovanou rekonstrukcí Vinohradské ulice, proto jsou povrchy chodníků dočasně řešeny pouze asfaltovým povrchem, což se v rámci revitalizace změní. Zahájení revitalizace, kterou zaplatí hlavní město, se očekává v druhé polovině příštího roku.


Autor: puc

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

24. března 2023 v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

23. března 2023 ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Další články
Nahoru