Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Vinohradské u náměstí Jiřího z Poděbrad vznikly nové přechody
Nové přechody u náměstí Jiřího z Poděbrad. Foto: TSK

Na Vinohradské u náměstí Jiřího z Poděbrad vznikly nové přechody

V jihozápadní části náměstí Jiřího z Poděbrad na křižovatce ulice Vinohradská s ulicí U Vodárny včera začaly fungovat čtyři nové přechody pro chodce. Technická správa komunikací (TSK) přechody doplnila při rekonstrukci semaforů, podobně město nedávno postupovalo u Národního muzea.

Chodci mohou na náměstí Jiřího z Poděbrad a křižovatce Vinohradská – U Vodárny nově přejít po bezbariérových přechodech. TSK realizovala obnovu semaforů a v rámci těchto úprav zde nechala vybudovat i nové přechody a pěší vazby na stávající chodníky na náměstí.

V této části náměstí v minulosti nebyly řešeny žádné přechody a lidé zde nebezpečně přebíhali přes Vinohradskou do ulice U Vodárny.

„Přechody zde chyběly dost dlouho. Skončilo motání se v podchodu, když chceme prostě přejít silnici v samotném srdci Vinohrad a jít na trhy. Minulostí je přebíhání přes koleje a silnici i skákání přes betonovou zídku a červenobílá zábradlí," řekl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě). 

Obnova semaforů stála čtyři miliony korun, práce provedla společnost Eltodo. Křižovatka je také nově osazena preferencí tramvají, sdruženým přechodem pro pěší a cyklisty a bezdotykovými chodeckými tlačítky. Při vytváření přechodů bylo jediným větším zásahem bourání stávající zídky v nároží náměstí, kde byla původně pouze zeleň.

„Přechody se podařilo v provizorní podobě vybudovat už nyní a přesně v místě, kde zůstanou natrvalo i po rekonstrukci Vinohradské,“ řekl místostarosta Prahy 3 pro oblast dopravy Ondřej Rut (Zelení).

Současný projekt je v koordinaci s chystanou revitalizací náměstí Jiřího z Poděbrad, kterou v rámci společného memoranda připravuje magistrát a třetí městská část, a také s plánovanou rekonstrukcí Vinohradské ulice, proto jsou povrchy chodníků dočasně řešeny pouze asfaltovým povrchem, což se v rámci revitalizace změní. Zahájení revitalizace, kterou zaplatí hlavní město, se očekává v druhé polovině příštího roku.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru