Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty
Lávka je navržena tak, aby esteticky zapadla ke stávajícím schodištím a doplňovala je. Zdroj vizualizace(2x): Magistrát hl. m. Prahy

Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty

Ulice Wenzigova a U Zvonařky by v budoucnu měla spojit lávkou pro pěší a cyklisty Vinohrady a Nové Město. Lávka povede nad Bělehradskou ulicí, kterou nyní s oběma ulicemi propojují schodiště, která budou zachována.

Lávka zjednoduší obyvatelům Prahy 2 cestu z Nového Města na Vinohrady a zpět. Propojí již existující ulice a přemostí automobily hustě ia tramvajemi vytíženou Bělehradskou ulici. Pomůže rodičům s kočárky, cyklistům a lidem na vozíku.

Podle údajů pražského magistrátu, který lávku připravuje, by stavba mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka má být 45 metrů dlouhá a čtyři metry široká, mezi zábradlími budou tři metry. Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů korun bez DPH.

lavka-belehradska „Konečně se to pohnulo vpřed. O novou lávku pro pěší a cyklisty usiluje Praha 2 již několik volebních období. Tato lávka zásadním způsobem zlepší propojení Nového Města a Vinohrad. Naváže na světelnou křižovatku Wenzigova a Legerova. Jsem rád, že se v tomto ohledu konečně blýská na lepší časy a přání našich občanů bude vyslyšeno. Vybudováním lávky se tak otevře prostor i pro nový cyklokoridor směřující z Vinohrad k Vltavě či do Nuslí. Počítá s ní také schválený cyklogenerel městské části,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Výstavbu lávky zajistí magistrát prostřednictvím Technické správy komunikací. Projekt je nyní ve fázi zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Po získání rozhodnutí bude zpracována dokumentace pro stavební povolení a po jeho získání vznikne dokumentace pro výběr zhotovitele.

Dvojice oblouků podpírajících lávku bude z betonu s povrchovou úpravou připomínající lesklý mramor.

Celková cena má zahrnovat i opravu schodišť. Město podobu vybralo z desítky návrhů, které posuzoval i Národní památkový ústav. Pro stavbu není nutné měnit územní plán, protože s přemostěním se v něm počítá.


Autor: Jan Puci

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Další články
Nahoru