Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty
Lávka je navržena tak, aby esteticky zapadla ke stávajícím schodištím a doplňovala je. Zdroj vizualizace(2x): Magistrát hl. m. Prahy

Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty

Ulice Wenzigova a U Zvonařky by v budoucnu měla spojit lávkou pro pěší a cyklisty Vinohrady a Nové Město. Lávka povede nad Bělehradskou ulicí, kterou nyní s oběma ulicemi propojují schodiště, která budou zachována.

Lávka zjednoduší obyvatelům Prahy 2 cestu z Nového Města na Vinohrady a zpět. Propojí již existující ulice a přemostí automobily hustě ia tramvajemi vytíženou Bělehradskou ulici. Pomůže rodičům s kočárky, cyklistům a lidem na vozíku.

Podle údajů pražského magistrátu, který lávku připravuje, by stavba mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka má být 45 metrů dlouhá a čtyři metry široká, mezi zábradlími budou tři metry. Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů korun bez DPH.

lavka-belehradska „Konečně se to pohnulo vpřed. O novou lávku pro pěší a cyklisty usiluje Praha 2 již několik volebních období. Tato lávka zásadním způsobem zlepší propojení Nového Města a Vinohrad. Naváže na světelnou křižovatku Wenzigova a Legerova. Jsem rád, že se v tomto ohledu konečně blýská na lepší časy a přání našich občanů bude vyslyšeno. Vybudováním lávky se tak otevře prostor i pro nový cyklokoridor směřující z Vinohrad k Vltavě či do Nuslí. Počítá s ní také schválený cyklogenerel městské části,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Výstavbu lávky zajistí magistrát prostřednictvím Technické správy komunikací. Projekt je nyní ve fázi zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Po získání rozhodnutí bude zpracována dokumentace pro stavební povolení a po jeho získání vznikne dokumentace pro výběr zhotovitele.

Dvojice oblouků podpírajících lávku bude z betonu s povrchovou úpravou připomínající lesklý mramor.

Celková cena má zahrnovat i opravu schodišť. Město podobu vybralo z desítky návrhů, které posuzoval i Národní památkový ústav. Pro stavbu není nutné měnit územní plán, protože s přemostěním se v něm počítá.


Autor: Jan Puci

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Dnes v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Dnes v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Dnes v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

Včera ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

Včera v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

Včera v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

21. května 2024 v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Sběrné dvory prodloužily provozní dobu

21. května 2024 v 08:49

Od začátku května došlo k prodloužení provozní doby sběrných dvorů, které pro hlavní město provozují Pražské služby. Jedná se celkem 10 sběrných dvorů na území hlavního města. Mezi nimi se nachází také tři sběrné dvory, které jsou pro občany Prahy 13 v dojezdové vzdálenosti: Sběrný dvůr...

Další články
Nahoru