Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - oblacno 6°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty
Lávka je navržena tak, aby esteticky zapadla ke stávajícím schodištím a doplňovala je. Zdroj vizualizace(2x): Magistrát hl. m. Prahy

Na Vinohradech vznikne přes Bělehradskou ulici lávka pro chodce a cyklisty

Ulice Wenzigova a U Zvonařky by v budoucnu měla spojit lávkou pro pěší a cyklisty Vinohrady a Nové Město. Lávka povede nad Bělehradskou ulicí, kterou nyní s oběma ulicemi propojují schodiště, která budou zachována.

Lávka zjednoduší obyvatelům Prahy 2 cestu z Nového Města na Vinohrady a zpět. Propojí již existující ulice a přemostí automobily hustě ia tramvajemi vytíženou Bělehradskou ulici. Pomůže rodičům s kočárky, cyklistům a lidem na vozíku.

Podle údajů pražského magistrátu, který lávku připravuje, by stavba mohla začít ve druhé polovině příštího roku a bude trvat přibližně jeden rok. Lávka má být 45 metrů dlouhá a čtyři metry široká, mezi zábradlími budou tři metry. Odhadovaná cena včetně opravy přilehlého schodiště je 30 milionů korun bez DPH.

lavka-belehradska „Konečně se to pohnulo vpřed. O novou lávku pro pěší a cyklisty usiluje Praha 2 již několik volebních období. Tato lávka zásadním způsobem zlepší propojení Nového Města a Vinohrad. Naváže na světelnou křižovatku Wenzigova a Legerova. Jsem rád, že se v tomto ohledu konečně blýská na lepší časy a přání našich občanů bude vyslyšeno. Vybudováním lávky se tak otevře prostor i pro nový cyklokoridor směřující z Vinohrad k Vltavě či do Nuslí. Počítá s ní také schválený cyklogenerel městské části,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Korseska.

Výstavbu lávky zajistí magistrát prostřednictvím Technické správy komunikací. Projekt je nyní ve fázi zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Po získání rozhodnutí bude zpracována dokumentace pro stavební povolení a po jeho získání vznikne dokumentace pro výběr zhotovitele.

Dvojice oblouků podpírajících lávku bude z betonu s povrchovou úpravou připomínající lesklý mramor.

Celková cena má zahrnovat i opravu schodišť. Město podobu vybralo z desítky návrhů, které posuzoval i Národní památkový ústav. Pro stavbu není nutné měnit územní plán, protože s přemostěním se v něm počítá.


Výročí Pražského povstání 1945 v Praze 4

Včera ve 12:39

Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra.

Chcisevkliduvyspat. Praha 1 spustila nový web

Včera v 09:09

Praha 1 vytvořila ve spolupráci se svým Výborem proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života nový web zaměřený na krátkodobé ubytování v bytech a na problémy, které jsou s tím spojené.   

Soutěž: Voda Prahy 15 ve všech skupenstvích

6. května 2021 ve 14:23

Praha 15 vyhlásila amatérskou fotografickou soutěž pro všechny věkové kategorie. V termínu od 4. května do 27. srpna budou přijímány fotografie do této soutěže, která je pořádaná v rámci „Dnů Prahy 15“ od 11. do 19. září.

V Karlíně a ve Vysočanech nepoteče příští týden voda

6. května 2021 v 10:59

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Máma, co bych podpořil. Palmovka podporuje matky samoživitelky společně s Norou Fridrichovou

6. května 2021 v 10:20

U příležitosti Dne matek dnešním dnem startuje v Divadle pod Palmovkou nový projekt s názvem Máma, co bych podpořil. Patronkou projektu je herečka divadla Tereza Dočkalová. Pod záštitou Nory Fridrichové a zakoupením dárkového voucheru budou podpořeny matky samoživitelky, které si návštěvu...

Praha 1 podpoří komunitní zahrádky

5. května 2021 v 16:21

Pěstování vlastní zeleniny a bylinek není jen výsadou venkovských zahrádek, ale zabydlelo se i v centru. Radnice Prahy 1 proto podporuje zakládání komunitních zahrádek a financuje jejich provoz.

Studenti z Prahy 9 v projektu Příběhy našich sousedů uspěli

5. května 2021 v 07:08

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

Novoměstská radnice se dnes otevřela

4. května 2021 v 10:18

Vyhlídku z ochozu věže a stálou expozici o historii Nového Města pražského si opět můžete užít od úterý 4. května. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, v pondělí je zavírací den.

Praha 11 zakládá další louky

3. května 2021 ve 13:23

Na Jižním Městě zakládá radnice dalších sedm květnatých luk. Od podzimu 2019 jich v různých koutech městské části založili už deset.

Další články
Nahoru