dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
13°C
Na několika hudebních festivalech zavlály nad pódiem rudé trenýrky
Rudé trenýrky u konstrukce hlavní scény letošního festivalu Benátská! s Impulsem. Fotografie byla pořízena při sobotním koncertu Václava Neckáře. Foto (4x): Twitter Jaroslav Kmenta

Na několika hudebních festivalech zavlály nad pódiem rudé trenýrky

Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu a na internetu se postupně objevují fotografie zastřešených pódií, na jejichž konstrukcích vlají rudé trenky. Pořadatelé festivalů se k tomu oficiálně nehlásí. 

Jen pro připomenutí. V roce 2015 členové skupiny Ztohoven pronikli v přestrojení za kominíky na Pražský hrad a na střeše sundali prezidentskou zástavu, kterou nahradili rudými trenýrkami. V roce 2017 soud vynesl za vyvěšení trenýrek podmíněné tresy a nařídil uhradit vzniklou škodu. Loni prezident Miloš Zeman pozval na Hrad novináře a před nimi obří trenky teatrálně spálil.

Symbol rudých trenek se stal jedním ze symbolů vyjadřujících nesouhlas s vyjadřováním a kroky prezidenta České republiky. Dalším takovým symbolem jsou například červené karty, které použili odpůrci Zemana na veřejném shromáždění poprvé v roce 2014.  

Ale zpět k rudým trenkám. Na boční straně železných konstrukcí pódií na hudebních festivalech vlají rudé trenky. Naposledy byly k vidění na konstrukci hlavní scény festivalu Benátská! s Impulsem. Jak už pramení z názvu akce, poslední roky je spojena s „Babišovým“ rádiem Impuls. O to je vyvěšení trenek pikantnější.

„Babiš útočí na Zemana. Hudební festival Benátská!, který se koná v Liberci pod patronací ,Babišova rádia´ Impuls, má rudé trencle nad hlavní stage. Vidím to na vyhlášení války,“ okomentoval novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta na svém twitterovém účtu fotografii z festivalu, kde jsou trenky vidět na konstrukci hlavní stage. Z fotografie je patrné, že byla pořízena při sobotním koncertu Václava Neckáře.

„V 68 někdo vyšplhal na radnici v Liberci a vyvěsil vlajku (trvalo docela dlouho, než našli někoho kdo tam vleze a sundá jí), 69 někdo napsal na tehdejší komín Textilany Husák je vůl. V Liberci pokračují v tradici,“ napsal na Twitter v diskusi ke Kmenově příspěvku Jakub Nerad.

„Nemám fotku zblízka, ale i na Masters of Rock ve Vizovicích byly,“ přiložil fotografii z festivalu Masters of Rock, který se konal v první polovině července ve Vizovicích u Zlína, uživatel Martin Pokorný. I na jsou nad hlavním pódiem trenky vidět.  „Ve Vizovicích je také symbol nestátnosti,“ okomentoval to Kmenta.

vizovice-trenky

„Ten, kdo je tam pověsil, mi řekl, že prý kdyby se pořadatelé vždycky nepředposrali, byly ty trenky i dalších akcích,“ napsal k fotografii uživatel Tomáš Martinek.

„Na Kofola CS stage v rámci Colours of Ostrava byly taky. Myslím, že to je vyjádření názoru týmu techniků, kteří staví stage,“ napsal na Twitter uživatel alsiik.

colours-trenky

Uživatel Crypto Art Lab přiložil fotografii pořízenou na hudebním festivalu Mystic Sk8 Cup 2019, který se konal na konci června na pražské Štvanici. I zde jsou na konstrukci hlavího pódia umístěné rudé trenky.

mystic-cup-trenky


Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

22. října 2020 v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř. Bude sloužit k projektu výuky českých dětí ve světě

22. října 2020 v 06:11

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky hlavního města Prahy. Uskutečnění celého projektu od jeho návrhu a vizualizace až k otevření inovačního vzdělávacího prostoru vyšlo hlavní město na 2,2 milionu korun bez DPH. Laboratoř bude nyní...

Další články
Nahoru