dnes
Sobota - mlha
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
5°C
Na několika hudebních festivalech zavlály nad pódiem rudé trenýrky
Rudé trenýrky u konstrukce hlavní scény letošního festivalu Benátská! s Impulsem. Fotografie byla pořízena při sobotním koncertu Václava Neckáře. Foto (4x): Twitter Jaroslav Kmenta

Na několika hudebních festivalech zavlály nad pódiem rudé trenýrky

Sezóna letních hudebních festivalů je v plném proudu a na internetu se postupně objevují fotografie zastřešených pódií, na jejichž konstrukcích vlají rudé trenky. Pořadatelé festivalů se k tomu oficiálně nehlásí. 

Jen pro připomenutí. V roce 2015 členové skupiny Ztohoven pronikli v přestrojení za kominíky na Pražský hrad a na střeše sundali prezidentskou zástavu, kterou nahradili rudými trenýrkami. V roce 2017 soud vynesl za vyvěšení trenýrek podmíněné tresy a nařídil uhradit vzniklou škodu. Loni prezident Miloš Zeman pozval na Hrad novináře a před nimi obří trenky teatrálně spálil.

Symbol rudých trenek se stal jedním ze symbolů vyjadřujících nesouhlas s vyjadřováním a kroky prezidenta České republiky. Dalším takovým symbolem jsou například červené karty, které použili odpůrci Zemana na veřejném shromáždění poprvé v roce 2014.  

Ale zpět k rudým trenkám. Na boční straně železných konstrukcí pódií na hudebních festivalech vlají rudé trenky. Naposledy byly k vidění na konstrukci hlavní scény festivalu Benátská! s Impulsem. Jak už pramení z názvu akce, poslední roky je spojena s „Babišovým“ rádiem Impuls. O to je vyvěšení trenek pikantnější.

„Babiš útočí na Zemana. Hudební festival Benátská!, který se koná v Liberci pod patronací ,Babišova rádia´ Impuls, má rudé trencle nad hlavní stage. Vidím to na vyhlášení války,“ okomentoval novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta na svém twitterovém účtu fotografii z festivalu, kde jsou trenky vidět na konstrukci hlavní stage. Z fotografie je patrné, že byla pořízena při sobotním koncertu Václava Neckáře.

„V 68 někdo vyšplhal na radnici v Liberci a vyvěsil vlajku (trvalo docela dlouho, než našli někoho kdo tam vleze a sundá jí), 69 někdo napsal na tehdejší komín Textilany Husák je vůl. V Liberci pokračují v tradici,“ napsal na Twitter v diskusi ke Kmenově příspěvku Jakub Nerad.

„Nemám fotku zblízka, ale i na Masters of Rock ve Vizovicích byly,“ přiložil fotografii z festivalu Masters of Rock, který se konal v první polovině července ve Vizovicích u Zlína, uživatel Martin Pokorný. I na jsou nad hlavním pódiem trenky vidět.  „Ve Vizovicích je také symbol nestátnosti,“ okomentoval to Kmenta.

vizovice-trenky

„Ten, kdo je tam pověsil, mi řekl, že prý kdyby se pořadatelé vždycky nepředposrali, byly ty trenky i dalších akcích,“ napsal k fotografii uživatel Tomáš Martinek.

„Na Kofola CS stage v rámci Colours of Ostrava byly taky. Myslím, že to je vyjádření názoru týmu techniků, kteří staví stage,“ napsal na Twitter uživatel alsiik.

colours-trenky

Uživatel Crypto Art Lab přiložil fotografii pořízenou na hudebním festivalu Mystic Sk8 Cup 2019, který se konal na konci června na pražské Štvanici. I zde jsou na konstrukci hlavího pódia umístěné rudé trenky.

mystic-cup-trenky


Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil

22. ledna 2020 v 11:26

Pečovatelské centrum Praha 7 převzalo nový elektromobil značky Nissan e-NV 200. Vůz nahrazuje dosluhující, 15 let starý Fiat Ducato. Stejně jako on bude sloužit klientům pečovatelské služby například při cestách za lékaři či do Denního stacionáře a také rozvážet obědy těm, kteří si již sami uvařit...

Další články
Nahoru