Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Na Velké Ohradě se uklízelo

Praha 13 zahájila tradiční jarní úklid černých skládek. Každoroční jarní úklid se provádí bez ohledu na to, kdo je vlastníkem pozemku. Úklid se týká jak černých skládek na odlehlých místech, tak nejrůznějšího drobného odpadu odhozeného lidmi na veřejných prostranstvích. Dnes se uklízelo na Velké Ohradě.

Ročně městská část vynakládá na úklid veřejného prostoru nemalé finance, které by se pochopitelně daly využít mnohem lépe. Zapojit se do úklidu může i veřejnost, prostřednictvím akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko, Ukliďme Prahu 13. Hlavní úklidový den pro letošní jarní akci je plánován na sobotu 26. března.

Není však problém se k úklidu připojit i v jiném termínu. Těžištěm této dobrovolnické akce jsou lidé, kteří zorganizují společný úklid ve zvolené lokalitě a zaregistrují se. Zaměstnanci z odboru životního prostředí pomohou vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu, po dohodě poskytne radnice pytle a rukavice a samozřejmě zajistí odvoz pytlů se sebraným odpadem z domluveného prostranství.

Organizátoři zaregistrovaných skupin z podniků, občanských spolků, společností vlastníků, škol apod. mohou kontaktovat odbor životního prostředí u Dany Céové: ceovad@praha13.cz, tel.: 235 011 474.
Autor: Alo

Den dětí v knihovně na Lužinách

Dnes v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Pohádkový dětský den v Centrálním parku

Včera v 15:01

Královna Madlénka, král králíků, čarodějův učeň nebo velká ninja dráha. Praha 13 připravila dětem Dětský den.

Sousedské setkání se starostou na Čapadle

Včera v 11:26

Podpořit školní hudební talenty a užít si jedinečnou odpočinkovou zónu s krásnými výhledy můžete zítra mezi 17. a 19. hodinou.

Letenský muzejní den

Včera v 11:15

Národní zemědělské muzeum každoročně slaví Mezinárodní den muzeí. Vstup do všech expozic a výstav je v tento den, 18. května, zdarma.

Putovní výstavu o českém velikánovi Ludvíku Očenáškovi najdete v Praze 5

Včera v 09:39

Praha 5 ve spolupráci s Litevským velvyslanectvím společně vytvořili unikátní vzdělávací projekt, zaměřený na osobnost Ludvíka Očenáška, jehož pamětní deska se nachází na budově Litevského velvyslanectví.

Nové beachvolejbalové hřiště ve škole Prahy 4

Včera v 07:50

Na zahradě Základní školy Jílovská v Praze 4 bylo vybudováno na místě staré nevyužívané antuky zcela nové hřiště pro beachvolejbal.

Pro děti: Námořníci na Petynce

Včera v 06:54

Praha 6 zve všechny děti i jejich rodiče na Den dětí 4. června od 10 do 18 hodin na koupališti Petynka. Vstup je zdarma.

S Prahou 4 na výlet

Včera v 06:20

Výletní plavba po Vltavě pro rodiny cizinců i Čechů s dětmi (1–2 děti od 2 do 10 let) se uskuteční 7. června od 15 do cca 17 hodin. Odplouvá se z přístaviště č. 15 – náplavka při ulici Na Františku. Pro přihlášené je plavba zdarma.

Pražská Anglo-americká vysoká škola pořádá virtuální dny otevřených dveří

16. května 2022 v 10:31

Od dubna do června se na Anglo-americké vysoké škole v Praze (AAU) konají virtuální dny otevřených dveří. Pražská AAU nabízí obory, jako jsou právo, mezinárodní vztahy nebo business, se špičkovou českou a americkou akreditací (WASC). Ta byla AAU přiznána jako první neamerické akademické...

Další články
Nahoru