Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Na Velké Ohradě se uklízelo

Praha 13 zahájila tradiční jarní úklid černých skládek. Každoroční jarní úklid se provádí bez ohledu na to, kdo je vlastníkem pozemku. Úklid se týká jak černých skládek na odlehlých místech, tak nejrůznějšího drobného odpadu odhozeného lidmi na veřejných prostranstvích. Dnes se uklízelo na Velké Ohradě.

Ročně městská část vynakládá na úklid veřejného prostoru nemalé finance, které by se pochopitelně daly využít mnohem lépe. Zapojit se do úklidu může i veřejnost, prostřednictvím akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko, Ukliďme Prahu 13. Hlavní úklidový den pro letošní jarní akci je plánován na sobotu 26. března.

Není však problém se k úklidu připojit i v jiném termínu. Těžištěm této dobrovolnické akce jsou lidé, kteří zorganizují společný úklid ve zvolené lokalitě a zaregistrují se. Zaměstnanci z odboru životního prostředí pomohou vytipovat vhodnou lokalitu k úklidu, po dohodě poskytne radnice pytle a rukavice a samozřejmě zajistí odvoz pytlů se sebraným odpadem z domluveného prostranství.

Organizátoři zaregistrovaných skupin z podniků, občanských spolků, společností vlastníků, škol apod. mohou kontaktovat odbor životního prostředí u Dany Céové: ceovad@praha13.cz, tel.: 235 011 474.
Autor: Alo

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

Včera v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Zabezpečte řádně vodoměry, upozorňují PVK před zimou

28. listopadu 2022 v 19:51

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Giving Tuesday na náměstí Míru

28. listopadu 2022 v 19:37

K celosvětovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, se letos Praha 2 připojí už popáté v řadě. Charitativní sbírku pro zvířecí útulky zahájí radnice v úterý 29. listopadu v 15 hodin na náměstí Míru.

VFN Praha pořádá dobročinný jarmark

28. listopadu 2022 v 10:19

Od 1. do 4. prosince v nákupním centru Westfield Chodov najdete obchod VFN plný zajímavých módních kousků. Celý výtěžek z prodeje oblečení, bot a doplňků putuje na canisterapeutické psy, kteří dělají radost pacientům na klinikách Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Praha 4 hledá nejlepšího sportovce za rok 2022

27. listopadu 2022 v 11:38

Praha 4 má mnoho úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení radnice Prahy 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za...

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

25. listopadu 2022 ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

25. listopadu 2022 v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

Další články
Nahoru