dnes
Pondělí - jasno
27°C
zítra
Úterý - jasno
31°C
pozítří
Středa - skorojasno
35°C
Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrtmilionu turistů ze zahraničí, další statisíce z Česka
Velikonoční trhy na Staroměstské náměstí začnou už v sobotu 17. dubna. Foto: archiv Taiko

Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrtmilionu turistů ze zahraničí, další statisíce z Česka

Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism (PCT) zhruba 260 000 zahraničních návštěvníků a přibližně 40 000 domácích turistů, přibližně stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.

Na rozdíl od loňského roku, kdy katolické i pravoslavné Velikonoce připadly na stejné datum, se letos návštěvnost rozloží do dvou týdnů. Meziroční nárůst počtu hostů v Praze by se měl v tomto období pohybovat kolem 6 %.

Turisté, kteří Prahu kolem Velikonoc navštěvují, jsou povětšinou Evropané, jejich podíl činí dlouhodobě zhruba 70 %. S oblibou přijíždějí hosté ze sousedních zemí – Německa, Slovenska, Polska i Rakouska.

„Očekáváme rovněž Italy, Brity, Španěly, Francouze a počítáme se zvýšenou návštěvností z Finska a Skandinávie. Předpokládáme, že výrazně budou zastoupeni také Rusové, kteří se do Prahy ve velkém počtu vracejí. Z mimoevropských zemí očekáváme větší množství návštěvníků pouze ze Spojených států amerických,“ sdělila mluvčí PCT Barbora Hrubá.

Pozvolna se zvyšuje počet turistů z Číny, Jižní Koreje a Izraele, ti ale nepřijíždějí primárně kvůli Velikonocům. „Větší množství Korejců a Číňanů očekáváme zejména v květnu a následujících měsících,“ dodala Hrubá.

 


Další články
Nahoru