dnes
Sobota - obcasny-dest
9°C
zítra
Neděle - oblacno
13°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
10°C
Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů
Turisti si rádi dávají v Praze pivo. Ilustrační foto: archiv

Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů

Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism (PCT) zhruba 270 000 zahraničních návštěvníků a přibližně 50 000 domácích turistů, téměř stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.

„Vzhledem k tomu, že letos katolické a pravoslavné Velikonoce opět připadají na různá data, návštěvnost se rozloží do dvou týdnů. Očekáváme, že v tomto období Prahu navštíví o 7 procent více hostů než v loňském roce. Těšit se mohou na tradiční Velikonoční trhy i mnoho dalších akcí. Aby se návštěvníci v nabídce lépe vyznali, spustili jsme speciální web www.prague.eu/velikonoce, kde najdou spoustu tipů i zajímavé články,“ říká tisková mluvčí PCT Barbora Hrubá.   

Turisté, kteří Prahu kolem Velikonoc navštěvují, jsou povětšinou Evropané, jejich podíl činí dlouhodobě zhruba 70 procent. S oblibou přijíždějí hosté ze sousedních zemí – Německa, Slovenska, Polska i Rakouska, očekáváni jsou rovněž Italové, Španělé, Britové a Francouzi. Počítáno je se zvýšenou návštěvností z Finska a Skandinávie.

„V uplynulém roce jsme zaznamenali téměř 50 procent nárůst počtu návštěvníků z Ukrajiny, můžeme předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Z mimoevropských zemí očekáváme větší množství návštěvníků pouze ze Spojených států amerických,“ dodala Barbora Hrubá.


Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

Dnes v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

Dnes v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Volby: Telefonní čísla pro hlasování doma do přenosné volební schránky

24. září 2020 v 09:05

Ve dnech 2. a 3. října a v případě druhého kola ve dnech 9. a 10. října 2020 se v Praze uskuteční ve třech volebních obvodech volby do Senátu Parlamentu České republiky. Voličům v nařízené karanténě nebo izolaci je podle v srpnu schváleného zákona umožněno hlasovat u drive-in volebního stanoviště...

Další články
Nahoru