dnes
Pondělí - zatazeno
28°C
zítra
Úterý - skorojasno
29°C
pozítří
Středa - jasno
30°C
Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů
Turisti si rádi dávají v Praze pivo. Ilustrační foto: archiv

Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů

Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism (PCT) zhruba 270 000 zahraničních návštěvníků a přibližně 50 000 domácích turistů, téměř stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.

„Vzhledem k tomu, že letos katolické a pravoslavné Velikonoce opět připadají na různá data, návštěvnost se rozloží do dvou týdnů. Očekáváme, že v tomto období Prahu navštíví o 7 procent více hostů než v loňském roce. Těšit se mohou na tradiční Velikonoční trhy i mnoho dalších akcí. Aby se návštěvníci v nabídce lépe vyznali, spustili jsme speciální web www.prague.eu/velikonoce, kde najdou spoustu tipů i zajímavé články,“ říká tisková mluvčí PCT Barbora Hrubá.   

Turisté, kteří Prahu kolem Velikonoc navštěvují, jsou povětšinou Evropané, jejich podíl činí dlouhodobě zhruba 70 procent. S oblibou přijíždějí hosté ze sousedních zemí – Německa, Slovenska, Polska i Rakouska, očekáváni jsou rovněž Italové, Španělé, Britové a Francouzi. Počítáno je se zvýšenou návštěvností z Finska a Skandinávie.

„V uplynulém roce jsme zaznamenali téměř 50 procent nárůst počtu návštěvníků z Ukrajiny, můžeme předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Z mimoevropských zemí očekáváme větší množství návštěvníků pouze ze Spojených států amerických,“ dodala Barbora Hrubá.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

20. července 2019 v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 2 žádá magistrát o kontrolu stavu stromořadí v ulicích na svém území

17. července 2019 ve 14:11

Radní Prahy 2 se usnesli, že městská část požádá magistrát o kontrolu faktického stavu všech uličních stromořadí na území městské části. Tato stromořadí jsou majetkem hlavního města. Praha 2 chce znát stav stromů zejména s ohledem na bezpečnost.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru