dnes
Úterý - polojasno
21°C
zítra
Středa - obcasny-dest
17°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů
Turisti si rádi dávají v Praze pivo. Ilustrační foto: archiv

Na Velikonoce přijede do Prahy přes čtvrt milionu zahraničních turistů

Během dvou velikonočních týdnů očekává Prague City Tourism (PCT) zhruba 270 000 zahraničních návštěvníků a přibližně 50 000 domácích turistů, téměř stejné množství Čechů do Prahy přijede na jednodenní výlet.

„Vzhledem k tomu, že letos katolické a pravoslavné Velikonoce opět připadají na různá data, návštěvnost se rozloží do dvou týdnů. Očekáváme, že v tomto období Prahu navštíví o 7 procent více hostů než v loňském roce. Těšit se mohou na tradiční Velikonoční trhy i mnoho dalších akcí. Aby se návštěvníci v nabídce lépe vyznali, spustili jsme speciální web www.prague.eu/velikonoce, kde najdou spoustu tipů i zajímavé články,“ říká tisková mluvčí PCT Barbora Hrubá.   

Turisté, kteří Prahu kolem Velikonoc navštěvují, jsou povětšinou Evropané, jejich podíl činí dlouhodobě zhruba 70 procent. S oblibou přijíždějí hosté ze sousedních zemí – Německa, Slovenska, Polska i Rakouska, očekáváni jsou rovněž Italové, Španělé, Britové a Francouzi. Počítáno je se zvýšenou návštěvností z Finska a Skandinávie.

„V uplynulém roce jsme zaznamenali téměř 50 procent nárůst počtu návštěvníků z Ukrajiny, můžeme předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Z mimoevropských zemí očekáváme větší množství návštěvníků pouze ze Spojených států amerických,“ dodala Barbora Hrubá.


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

5. července 2020 ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Další články
Nahoru