Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 29°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a specializované akce účastní dlouhodobě, a i letos se představí ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions. Potenciální obchodní partneři ze zahraničí a zájemci o investování tak budou mít možnost získat komplexní informace o vývoji investičního prostředí v České republice.

Hlavní město Praha chce na veletrhu prezentovat dvě hlavní témata. Prvním je Staroměstská tržnice, kde bude metropole hledat provozovatele skrze soutěžní dialog. Druhým tématem je katalog deseti rozvojových projektů, do kterého budou patřit pozemky i budovy, který hlavní město připravuje společně se svou městskou společností Trade Centre Praha.

„Expo Real je prestižní akcí, proto si jako hlavní město považujeme za čest se jí účastnit. Rozvoj Prahy je jednou z našich priorit. Chceme zachovat její vzácný historický ráz, ale zároveň podporujeme nové projekty i v oblasti výstavby. Proto považujeme sdílení zkušeností s dalšími evropskými městy za mimořádně přínosné,“ řekl Bohuslav Svoboda (ODS), primátor Prahy.

„Vítám pokračování ve spolupráci na společném zastupování naší země na Expo Real v Mnichově s kolegy z Ostravy a Moravskoslezského kraje. Předchozí roky ukázaly, že se umíme vhodně doplňovat tím, co naše regiony nabízejí za potenciál k rozvoji a získávání strategických partnerů a investorů ze zahraničí. Už se těšíme na podzimní ročník 2024,“ uvedl náměstek pražského primátora Petr Hlaváček (STAN).

Pro letošní ročník veletrhu česká města zopakují designovou expozici na ploše 228 m2, za jejímž návrhem stojí renomovaná architektonicko-urbanistická kancelář Chybik+Kristof Associated Architects, s.r.o. Expozice reflektuje současné trendy v architektuře a klade důraz na podporu udržitelnosti.

Poskytne prostor pro setkání a jednání v různých stupních formálnosti a zároveň zajistí pohodlí a komplexní zážitek návštěvníkům. V několika částech symbolicky odkazuje na projekty v Praze, Ostravě i Moravskoslezském kraji, a to na jejich nové kulturní a architektonické dominanty. Letos bude opět připraven odborný program s prezentacemi a diskusemi s významnými osobnostmi developmentu a architektury, čímž se zvýší zájem o český stánek.

Město Ostrava se veletrhu účastní od roku 2002, vyjma dvouleté pandemické pauzy, jde již o tradiční formát prezentace. Původní koncept individuální prezentace jednotlivých měst vystřídala efektivnější forma společné expozice. V uplynulých letech byly díky jednáním iniciovaným na veletrhu, realizovány velmi zdařilé projekty ve městě. Mezi posledními projekty byla například jednání k pozemku v lokalitě T-PARKU, v územích Karolina, Hrušov, ale i v průmyslové zóně Mošnov byla později realizována výstavba investorů v návaznosti na jednání započatá na veletrzích. 

Veletrh Expo Real je zaměřen na realitní trh, investiční příležitosti, developerské projekty – rezidenční i komerční, na architektonické trendy a územní rozvoj v oblasti nemovitostí. Vyniká významnou účastí developerů a investorů, rozvojových agentur, konečných uživatelů, odborných konzultantů, architektů, zástupců místních samospráv a států. Veletrh tak představuje unikátní platformu pro prezentaci projektů a investičních příležitostí jak pro místní samosprávy, tak i pro privátní subjekty. Zároveň poskytuje výjimečnou možnost navázat či posílit obchodní vazby.


Autor: red

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projetků zaměstnanců PVK

Včera v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Když se setká budoucnost s budoucností. Pro LOM PRAHA a VR Group je nábor nových zaměstnanců prioritou

19. června 2024 v 08:46

Přímá komunikace žáků 7. a 8. tříd základních škol s potenciálními zaměstnavateli, to byl ústřední námět akce Technika do škol, která je má motivovat ke studiu technických oborů a ředitelům škol i kariérním poradcům poskytnout aktuální vhled do potřeb průmyslu a trhu práce. Účast na setkání...

innogy koprodukovala už 100 filmů, v Karlových Varech se představí tři

17. června 2024 v 16:13

Už 100 koprodukovaných hraných i dokumentárních filmů a energetická firma innogy nadále pokračuje v podpoře české kinematografie. Desítky milionů diváků a více než šest desítek Českých lvů, i to je vizitka projektu „energie českého filmu“. Nyní innogy přichází s další novinkou v podobě rozšíření...

Bezpečná a moderní železnice: To je posláním centra v Dětenicích

17. června 2024 ve 13:32

Fakulta dopravní ČVUT v Praze a společnost AŽD dnes, 17. června, slavnostně otevřely nové moderní Kompetenční centrum Dětenice. Specializované výukové pracoviště zejména pro studenty železničních oborů vzniklo na experimentální trati Kopidlno – Dolní Bousov v Královéhradeckém kraji za necelých...

Vienna Insurance Group zpřísňuje pravidla udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu

13. června 2024 v 11:43

Vienna Insurance Group (VIG) rozšiřuje Strategii udržitelnosti v oblasti investic a underwritingu, závaznou pro všechny společnosti VIG. Kromě toho zakládá v rámci aktuálního programu udržitelnosti „VIG 25“ vlastní Group Sustainability Office.

PVK: Aktivně přispíváme svými projekty k plnění klimatického plánu Prahy

5. června 2024 v 17:31

Hlavní město Praha přijalo v roce 2019 přelomové usnesení, ve kterém se město dobrovolně zavázalo začít aktivně sledovat a postupně snižovat své přímé i nepřímé emise oxidu uhličitého (CO2). Město tím oficiálně vyhlásilo svůj klimatický závazek snížit emise CO2 o 45 % do roku 2030 ve srovnání...

Testbed jako brána do inovací. Den otevřených dveří představil příklady digitalizace z praxe

4. června 2024 v 11:50

Trendy, vize, technologické inovace i praktická řešení pod taktovkou Průmyslu 4.0 vyvíjená v prostředí průmyslových testbedů. To byla témata Dne otevřených dveří pro Průmysl 4.0, akce, která ve středu 29. května otevřela ředitelům a manažerům výrobních podniků prostory RICAIP Testbedu Praha na...

Do dozorčí rady VIG byli nově zvoleni Kulhánek, Machačová, Simhandl a Svoób

2. června 2024 v 17:12

V pátek 24. května se ve Wiener Stadthalle konala 33. řádná valná hromada společnosti VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (VIG).Jedním z bodů byla i volby do dozorčí rady.

Další články
Nahoru