dnes
Pátek - zatazeno
3°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
2°C
Na Vánoce a Nový rok přijede do Prahy o pět procent víc turistů
Ilustrační foto: archiv

Na Vánoce a Nový rok přijede do Prahy o pět procent víc turistů

Během Vánoc, Silvestra a na Nový rok přijede do Prahy o pět procent meziročně víc turistů, odhaduje Prague City Tourism. V pražských hotelech a penzionech se v samém závěru roku ubytuje 250 000 návštěvníků a dalších 70 000 v soukromí. Méně než loni podle odhadu přijede Američanů, protože tamní ministerstvo zahraničí doporučilo svým občanům cesty do Evropy nyní omezit.

V prosinci přijíždí do českého hlavního města především návštěvníci z Evropy, tvoří zhruba tři čtvrtiny turistů. „Přijedou zejména Němci, Britové, Italové, Slováci, Francouzi, Rakušané a Rusové – zde nadále počítáme s poklesem," uvedla mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová. Velmi oblíbená je prosincová Praha i mezi domácími turisty.

Z mimoevropských hostů jezdí ve vánočním období do Prahy nejvíc turisté z USA. „Zde se dá očekávat mírný pokles návštěvnosti, protože část Američanů bude nejspíš respektovat varování svého ministerstva zahraničí, které doporučuje cesty do Evropy nyní omezit a vyhnout se například vánočním trhům," dodala mluvčí.

Loni přijelo v prosinci do Prahy 547 000 osob, z toho 462 000 ze zahraničí a 85 000 z Česka. Podle odhadu Prague City Tourism by letos mohlo toto číslo stoupnout na 580 000. Dalších 140 000 se v posledním měsíci roku ubytuje v soukromí.

Prague City Tourism je marketingová organizace hlavního města Prahy, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v české metropoli. Je příspěvkovou organizací Prahy, která byla jako Pražská informační služba založena v roce 1958. Od ledna 2015 používá výhradně marketingovou značku Prague City Tourism.


Další články
Nahoru