dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Na Václavském náměstí začne podzimní jarmark
Václavské náměstí. Ilustrační foto: archiv

Na Václavském náměstí začne podzimní jarmark

Atmosféru končícího podzimu a blížící se zimy přiblíží Podzimní jarmark, který od 29. října do 18. listopadu vyroste na Václavském náměstí. Na návštěvníky čeká několik desítek stánků s rozmanitým vánočním sortimentem a občerstvením i bohatý doprovodný program včetně zahraničních účastníků.

Od 23. října do 2. listopadu se uskuteční podzimní trhy i na náměstí Republiky. Vánoční trhy návštěvníky hlavního města čekají sice až na konci listopadu.

Na Podzimním jarmarku se mohou návštěvníci zastavit až u padesáti stánků s rozmanitým sortimentem. V prodeji se objeví mimo jiné vánoční ozdoby, svíčky, dřevěné hračky a bižuterie.

Nedílnou kulisou zde budou i ukázky tradičních českých řemesel. Své umění předvedou například kováři, zručné ruce řemeslníků zase předvedou, jak se pracuje se slámou, milovníci šperků jistě ocení ukázky výrobků z bižuterie.

Tržiště vyzdobí typické podzimní motivy – větve a barevné listí. Samozřejmě nebudou chybět ani gastronomické pochoutky.

Zajímavý doprovodný program

Podzimní jarmark oživí také doprovodný program, kterého se zúčastní i zahraniční umělci. Ve dnech 30. 10., 1. 11., 6. 11., 8. 11., 13. 11. a 15. 11. nechá rozeznít svou panovu flétnu Willy Foronda Conte z Bolívie, jehož repertoár tvoří nejznámějších světové melodie.

Dále se představí slovinský hudebník, básník, skladatel a herec Andraž Polič-Bard, člen slovinského hudebního seskupení Duo La Boheme, který ve dnech 5., 9. a 16. 11. zahraje francouzské šansony i klasické lidové písně.

Domácí scénu zastoupí Alice Krejčí, která ovládá hru na xylofon, dechové nástroje, chrastítka – to vše doprovázené zpěvem. Spolu se svou kapelou zahraje ve dnech 31. 10. a 7. 11. lidové i vlastní písně. Ve dnech 29. 10., 5. 11., 12. 11. a 14. 11. pak vystoupí jazzová kapela Staroměstský Dixieland.

„Věříme, že si na letošní jarmark opět lidé hojně najdou cestu, stejně jako v minulých letech, kdy se tyto podzimní trhy staly tolik oblíbenými,“ říká Milan Heidler, výkonný ředitel pořadatelské společnosti Taiko.


Autor: Renata Rákosová

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Další články
Nahoru