dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Letní PrahaZpravodajství

Na Václavském náměstí vznikne obrovská šachovnice ze zelených ostrůvků

Pědidenní mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi bude zahájen v pondělí 15. července. Hned první festivalový den se uskuteční projekt „Take care of your square“, v jehož rámci se na Václavském náměstí objeví obrovská šachovnice ze zelených ostrůvku.

Performační instalace proběhne pod kurátorským vedení Anny Adler a Lindy Mikoláškové. Tato dvojice ve spolupráci s dalšími středoevropskými umělci vytvoří na Václavském náměstí šachovnici ze 32 metrových kusů trávníkových koberců.

Na ní bude probíhat kolektivní meditace nad tématem pražského náměstí. Tato společná performace bude zahájena v pondělí v osmnáct hodin.

„Chceme vidět Václavské náměstí z nové perspektivy, ukázat, jak vypadá náměstí teď, jak vypadalo kdysi a jak by mohlo vypadat v budoucnu. Diváci dostanou příležitost stát se součástí interaktivní veřejné performance, kolektivní meditace o Václavském náměstí,“ zvou organizátoři.

Festival bude zahájen v 17 hodin na Václavském náměstí průvodem představení souboru V.O.S.A. Theatre, složeném z pouličních akrobatů a hudebníků.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru