dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Na Václavském náměstí se uskuteční lov Pokémonů a boj o koně. Překonají hráči rekord?

V sobotu 16. července se u pomníku v horní části Václavského náměstí začnou okolo 16. hodiny scházet hráči a fanoušci hry Pokémon GO, která v posledních dnech pobláznila milióny lidí. Na facebookové události akce o účast projevily zájem tisíce hráčů.

Legendární hra Pokémon od společnosti Nintendo zažívá znovuzrození. Vrátila se ve formě mobilní videohry pro systémy iOS nebo Android a uživatelé v ní mohou lovit Pokémony v reálném světě, ať už jste kdekoliv.

Název aplikace Pokémon GO je v posledních dnech nejvyhledávanější a nejskloňovanější výraz na internetu a na sociálních sítích ve všech různých koutech světa. I u nás.

I přesto, že k nám nová hra oficiálně ještě nedorazila a oficiální cestou se nedá stáhnout, má již desetitisíce hráčů, kteří své zážitky a zkušenosti ze hry sdílí na sociálních sítích, kde začalo vznikat i několik fanouškovských stránek.

„Chtěli jsme využít boomu, který kolem této hry probíhá, a tak jsme založili tuto událost. Že o ni bude nějaký zájem jsme doufali a upřímně i čekali, ale že až takový? To opravdu ne,“ říká jeden z trojice pořadatelů, kteří za událostí stojí.

„Příchozí prosíme, aby na sraz dorazili v barvě oblečení odpovídající týmu, za který ve hře hrají. To znamená modrá, žlutá nebo červená. Může to být tričko, čepice, cokoliv. Zároveň se budeme snažit dostat na společnou fotografii co nejvíce lidí a překonat tak rekord ze Sydney, kde se sešlo přibližně 1000 hráčů hry Pokémon GO,“ dodává.

Program:
16:00–16:29: příchod hráčů, rozřazení dle týmů
16:30: společné zpívání znělky ze seriálu Pokémon
16:40: společná fotografie (pokus o rekord), fotografie týmů, individuální focení
17:00 rozchod, lovení Pokémonů a bitva o základnu u koně
21:30 přesun za nočním životem (lovení nočních Pokémonů)


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru