dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražský život

Na Václavském náměstí je nové turistické informační centrum

V někdejším stánku s občerstvením v horní části Václavského náměstí,  na rohu se Štěpánskou ulicí, je otevřeno nové turistické informační centrum. Jeho pracovníci budou turistům k dispozici každý den od 10.00 do 18.00 hodin.  

Stánek na Václavském náměstí je již šestým oficiálním informačním centrem hlavního města Prahy. Další jsou jednak v budově Staroměstské radnice, v Rytířské ulici 31, v hlavní turistické sezoně v Malostranské mostecké věži a dva informační stánky také na obou terminálech Letiště Václava Havla.

Čeští i zahraniční turisté se v TIC mohou dotazovat na vše, co je o Praze zajímá. Získají zde zdarma materiály, jako jsou obecné i specializované mapy města (Prahou s dětmi, Hudební mapa Prahy, Mapa památek a architektury), průvodce Praha do kapsy, Pivního průvodce Prahou nebo sezonní letáky s tipy na nejlepší kulturní, sportovní a společenské akce.

Lidé zde mohou zároveň nakoupit vstupenky na vlastivědné vycházky městem, vstupenky sítí TicketPro, TicketPortal a Colosseum, zajistit okružní jízdy Prahou, celodenní jízdenky MHD, Prague Card nebo koupit drobné upomínkové předměty.

Turistická informační centra PIS – PCT vyřídí každý měsíc více jak 50 000 dotazů od turistů z domova i ze zahraničí.  


Další články
Nahoru