Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Václavském náměstí hořelo v hotelovém pokoji, ošetřeny byly dvě ženy
Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. Foto: HZS Praha

Na Václavském náměstí hořelo v hotelovém pokoji, ošetřeny byly dvě ženy

Na Václavském náměstí několik jednotek hasičů zasahovalo v sobotu večer v hotelu Adria u požáru v jednom z pokojů. Na místě byli i policisté a také záchranáři, v jejichž péči skončili dva lidé.

„Na Václavském náměstí zasahujeme u menšího požáru v pokoji hotelu,“ uvedli hasiči na síti X. Z pokoje byl ohlášen kouř, na místo jely jednotky ze tři pražských stanic. 

Okolí hotelu policisté obehnali páskami. Jde totiž o frekventované místo, takže chodci by ztěžovali zásah. Nakonec se ukázalo, že šlo o menší požár v pokoji, který se hasičům podařilo rychle uhasit. „Evakuace tudíž nebyla nutná,“ uvedl mluvčí hasičského sboru Martin Kavka.

Záchranáři si do péče převzali dvě ženy. „Jednu s obtížemi spojenými s nadýcháním kouře, druhou s drobnými poraněními od skla na požárním hlásiči. Ani jednu pacientku nebylo nutné transportovat do nemocnice,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Na místo podle ní byla vyslána posádka rychlé záchranné pomoci, inspektor a také záchranářský speciál Fénix.

Příčinu a okolnosti vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Podle informací z recepce hotelu byl požár způsoben nabíječkou, která byla v zásuvce. Hotel dál funguje bez omezení, uzavřený je jen pokoj, ve kterém hořelo. 


Autor: Jan Puci

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru