Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení
Plánovaná podoba revitalizovaného okolí stanice metra Strašnická. Vizualizace: archiv

Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení

Jelikož je lokalita kolem stanice metra Strašnická na lince A dlouhodobě zanedbaná, Praha 10 připravuje revitalizaci, která má zahrnovat rekonstrukci veřejného prostranství okolí stanice podzemky, přilehlého parku mezi ulicemi Mrštíkova a V Olšinách a vzhledem k již dokončené rekonstrukci tramvajové trati v ulici Starostrašnická také dotvořením návazných ploch. Podle starosty desáté městské části Martina Valoviče (ODS) je ambicí příští rok mít na revitalizaci všechna potřebná povolení a zároveň řešit financování.

„Jsme ve fázi, kdy se dokončuje projekt, jehož cílem je získat stavební povolení. Získat potřebná stanoviska dotčených orgánů státní správy bude trvat zhruba půl roku, věří, že ke konci příštího roku bude vydáno stavební povolení,“ řekl starosta. Zvelebování lokality by podle něj tak mohlo začít v roce 2024.

Náklady na revitalizaci okolí Strašnické podle něj nejsou zatím vyčísleny. Před pár lety se pohybovaly kolem sedmdesáti milionů. „Je zřejmé, že to při současných cenách bude víc. Uvidíme, jaký obnos se podaří dát do rozpočtu Prahy 10, který budeme schvalovat asi na konci ledna,“ podotkl Valovič.

V rámci úprav veřejného prostranství kolem vstupu do stanice metra se počítá na severní a západní ploše okolo stanice s výsadbou nových stromořadí, na ně navážou zelené terasy nabízející chráněné sezení ve stínu stromů. 

„Nebudou chybět další pásy zeleně, vodní prvek a plocha vhodná pro pořádání trhů a dalších akcí,“ sdělil starosta.

U stanice se objeví knihobudka, stánek s občerstvením nebo vodní prvek. Počítá se také s výměnou stávajících přístřešků zastávek MHD a přípravou plochy pro pořádání trhů. Střecha stanice ve tvaru disku se díky revitalizaci zazelená. 

Projekt počítá také s úpravami parku ohraničeného ulicemi V Olšinách a Mrštíkova, změny poznají i návštěvníci menšího parčíku severně od Mrštíkovy.


Autor: Jan Puci

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

Dnes v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru