Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení
Plánovaná podoba revitalizovaného okolí stanice metra Strašnická. Vizualizace: archiv

Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení

Jelikož je lokalita kolem stanice metra Strašnická na lince A dlouhodobě zanedbaná, Praha 10 připravuje revitalizaci, která má zahrnovat rekonstrukci veřejného prostranství okolí stanice podzemky, přilehlého parku mezi ulicemi Mrštíkova a V Olšinách a vzhledem k již dokončené rekonstrukci tramvajové trati v ulici Starostrašnická také dotvořením návazných ploch. Podle starosty desáté městské části Martina Valoviče (ODS) je ambicí příští rok mít na revitalizaci všechna potřebná povolení a zároveň řešit financování.

„Jsme ve fázi, kdy se dokončuje projekt, jehož cílem je získat stavební povolení. Získat potřebná stanoviska dotčených orgánů státní správy bude trvat zhruba půl roku, věří, že ke konci příštího roku bude vydáno stavební povolení,“ řekl starosta. Zvelebování lokality by podle něj tak mohlo začít v roce 2024.

Náklady na revitalizaci okolí Strašnické podle něj nejsou zatím vyčísleny. Před pár lety se pohybovaly kolem sedmdesáti milionů. „Je zřejmé, že to při současných cenách bude víc. Uvidíme, jaký obnos se podaří dát do rozpočtu Prahy 10, který budeme schvalovat asi na konci ledna,“ podotkl Valovič.

V rámci úprav veřejného prostranství kolem vstupu do stanice metra se počítá na severní a západní ploše okolo stanice s výsadbou nových stromořadí, na ně navážou zelené terasy nabízející chráněné sezení ve stínu stromů. 

„Nebudou chybět další pásy zeleně, vodní prvek a plocha vhodná pro pořádání trhů a dalších akcí,“ sdělil starosta.

U stanice se objeví knihobudka, stánek s občerstvením nebo vodní prvek. Počítá se také s výměnou stávajících přístřešků zastávek MHD a přípravou plochy pro pořádání trhů. Střecha stanice ve tvaru disku se díky revitalizaci zazelená. 

Projekt počítá také s úpravami parku ohraničeného ulicemi V Olšinách a Mrštíkova, změny poznají i návštěvníci menšího parčíku severně od Mrštíkovy.


Autor: Jan Puci

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Další články
Nahoru