Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení
Plánovaná podoba revitalizovaného okolí stanice metra Strašnická. Vizualizace: archiv

Na úpravy okolí metra Strašnická by mohlo být za rok vydáno stavební povolení

Jelikož je lokalita kolem stanice metra Strašnická na lince A dlouhodobě zanedbaná, Praha 10 připravuje revitalizaci, která má zahrnovat rekonstrukci veřejného prostranství okolí stanice podzemky, přilehlého parku mezi ulicemi Mrštíkova a V Olšinách a vzhledem k již dokončené rekonstrukci tramvajové trati v ulici Starostrašnická také dotvořením návazných ploch. Podle starosty desáté městské části Martina Valoviče (ODS) je ambicí příští rok mít na revitalizaci všechna potřebná povolení a zároveň řešit financování.

„Jsme ve fázi, kdy se dokončuje projekt, jehož cílem je získat stavební povolení. Získat potřebná stanoviska dotčených orgánů státní správy bude trvat zhruba půl roku, věří, že ke konci příštího roku bude vydáno stavební povolení,“ řekl starosta. Zvelebování lokality by podle něj tak mohlo začít v roce 2024.

Náklady na revitalizaci okolí Strašnické podle něj nejsou zatím vyčísleny. Před pár lety se pohybovaly kolem sedmdesáti milionů. „Je zřejmé, že to při současných cenách bude víc. Uvidíme, jaký obnos se podaří dát do rozpočtu Prahy 10, který budeme schvalovat asi na konci ledna,“ podotkl Valovič.

V rámci úprav veřejného prostranství kolem vstupu do stanice metra se počítá na severní a západní ploše okolo stanice s výsadbou nových stromořadí, na ně navážou zelené terasy nabízející chráněné sezení ve stínu stromů. 

„Nebudou chybět další pásy zeleně, vodní prvek a plocha vhodná pro pořádání trhů a dalších akcí,“ sdělil starosta.

U stanice se objeví knihobudka, stánek s občerstvením nebo vodní prvek. Počítá se také s výměnou stávajících přístřešků zastávek MHD a přípravou plochy pro pořádání trhů. Střecha stanice ve tvaru disku se díky revitalizaci zazelená. 

Projekt počítá také s úpravami parku ohraničeného ulicemi V Olšinách a Mrštíkova, změny poznají i návštěvníci menšího parčíku severně od Mrštíkovy.


Autor: Jan Puci

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

Včera v 08:14

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na...

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

23. června 2024 ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

23. června 2024 v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Další články
Nahoru