dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská doprava

Na ulici 5. května vyroste mobilní protihluková stěna

Tento víkend zahájí Technická správa komunikací výstavbu mobilní protihlukové stěny na ulici 5. května. Kompletní montáž bude, vzhledem k vytíženosti této komunikace, trvat pouze dva víkendy. První termín je stanoven od 5. do 6. září, poté proběhne technologická přestávka a kompletní dokončení MPHS bude v termínu od 26. do 28. září.

„Výhodou tohoto protihlukového opatření je rychlá montáž, kterou lze realizovat, včetně technologické pauzy, během jednoho měsíce, což by u klasické protihlukové stěny trvalo podstatně déle,“ uvedl Ladislav Pivec, šéf TSK a dodává; „v této lokalitě již v minulosti proběhla další protihluková opatření, jako je třeba pokládka nízkohlučného asfaltu nebo snížení rychlosti na 50 km/h.“  

Umístění mobilní protihlukové stěny, v délce 357m a výšce 5m, je v nouzovém pruhu ve směru do centra. Začínat bude u mostu Estakáda Kačerov přes Michelskou ulici a končit bude u odbočovacího pruhu do ulice Vyskočilova.

Mobilní protihluková stěna se skládá ze základu, sloupů a vlastních protihlukových panelů. Základ je tvořen železobetonovými bloky. Ocelové sloupy jsou vetknuty do kotevního základu a jsou opatřeny žárovým zinkováním, což zvyšuje životnost komponentu.

Dopravní omezení:
Uzavření pravého jízdního pruhu ve směru do centra.
1.    etapa – od 7.00 h. 5.9.2015 do 18.00 h. 6.9.2015
2.    etapa – od 7.00 h. 26.9.2015 do 16.00 h. 28.9.2015


Další články
Nahoru