dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Na Tylově náměstí lze ochutnat gastronomické speciality, nechybí šneci a pražené kobylky
Ilustrační foto: exoticfoodfestival.cz

Na Tylově náměstí lze ochutnat gastronomické speciality, nechybí šneci a pražené kobylky

Exotická jídla z celého světa mohou ochutnat zájemci, kteří až do dnešního podvečera přijdou na Tylovo náměstí v Praze 2. První ročník Exotic Food Festivalu tu soustředí speciality zástupců cizineckých komunit žijících v České republice.

Cílem festivalu je kromě seznámení pražské veřejnosti s exotickým jídlem a cizími kulturami také podpora migrantů žijících na území hlavního města Prahy a vzájemného dialogu české veřejnosti s migranty nejrůznějších komunit.

V multikulturních stáncích jsou připraveny gastronomické speciality z Ugandy, Kypru, Ruska, Malajsie, Konga, Mexika, Jižní Korey, Turecka, Japonska, Indie, české zapomenuté speciality a mnoho dalších. Zájemci budou moci ochutnat například šnečí pochoutky či pražené kobylky.

Kromě ochutnávek jídla a pití čekají na návštěvníky kulinářské workshopy (tradiční příprava kávy, výroba sushi a vietnamských závitků, příprava afrických specialit a další), soutěže pro odvážné, program pro děti (indické workshopy) a kulturní program plný netradičních hudebních a tanečních vystoupení

Z interpretů se můžete těšit na:
VITOR MENDES (Kapverdské ostrovy) – abstraktní tanec, KINTARI (Indonésie) – indonéské orientální tance, UGANDAN DRUMMERS (Uganda) – východoafrické bubny a tance, NYTIA (Bělorusko) – indické tance, OM DANCE ACADEMY (INDIE) – bollywoodský tanec.

Vstup na festival je zdarma, návštěvníci zaplatí pouze samotné pokrmy. Akce probíhá dnes až do 19 hodin.


Další články
Nahoru