dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražská kultura

Na Tříkrálovém koncertu zazpívá Kühnův dětský sbor

Jeden z nejvýznamnějších českých uměleckých souborů – Kühnův dětský sbor – předvede své pěvecké umění na Žižkově. V rámci Tříkrálového koncertu zazpívá v neděli 5. ledna od 18 hodin v kostele sv. Prokopa například skladby Antonína Dvořáka, Petra Iljiče Čajkovského či Felixe Mendelssohna Bartholdyho.

Kühnův dětský sbor pod vedením Jiřího Chvály vedle samostatných koncertů spolupracuje systematicky se špičkovými orchestry, Národním divadlem i zahraničními operními scénami. Mezi největší úspěchy sboru patří účinkování v proslulé Carnegie Hall v New Yorku nebo turné po Jihoafrické republice.

Tříkrálový koncert v kostele sv. Prokopa je součástí Tříkrálové sbírky, která je největší dobrovolnickou akcí v České republice a jejím hlavním účelem je především pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Program koncertu zde.


Další články
Nahoru