Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 2°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Na trati u strašnické vozovny se až do konce srpna zastaví provoz tramvají
Strašnická vozovna je určena především jako zázemí pro starší typ tramvají T3. Foto: Jana Šejnohová / DPP

Na trati u strašnické vozovny se až do konce srpna zastaví provoz tramvají

V ulicích Starostrašnická a V Olšinách nepojedou od čtvrtka 4. června v úseku mezi zastávkami Průběžná a Vozovna Strašnice tramvaje. Bude se tam opravovat trať. Mimo provoz bude také vozovna Strašnice. Výluka potrvá čtvrt roku, skončí poslední srpnový den. Změněny budou trasy některých linek a zavedena náhradní autobusová doprava.

Během rekonstrukce bude přerušen obousměrně provoz tramvají v úseku Průběžná – Vozovna Strašnice. Pražský dopravní podnik (DPP) zavede na trase Strašnická – Vinice náhradní autobusovou dopravu X7 v nepřetržitém provozu.

První etapa rekonstrukce v části křižovatky u vozovny Strašnice končí dnes. Její náplní byla rekonstrukce vjezdu do takzvaných horních vrat vozovny Strašnice a výměna kolejí v křižovatce Vinice od Starostrašnické ulice.

V rámci druhé a hlavní etapy, která potrvá téměř do konce letošních letních prázdnin, DPP nahradí stávající trať z dožitých velkoplošných panelů ve Starostrašnické ulici novou konstrukcí na betonové desce s protihlukovými a antivibračními prvky a v ulici V Olšinách na betonových pražcích s travnatým kobercem.

V oblouku u Mrštíkovy ulice bude naistalováno stacionární mazací zařízení, díky kterému bude sníženo opotřebení a hlučnost provozu tramvají.

Kromě toho DPP během letních prázdnin společně s rekonstrukcí vjezdu do vozovny vymění koleje i ve dvoře samotné vozovny Strašnice, která bude poprvé po 48 letech úplně uzavřena.

Jistou zajímavostí je, že vozovna Strašnice je jediná v Praze, do níž lze vjet dvojím nezávislým způsobem. Proto při první etapě bylo možno do vozovny jezdit takzvanými dolními vraty (od Strašnické), ve druhé etapě lze do ní vjíždět naopak zrekonstruovaným vjezdem v horních vratech.

Změny tras tramvajových linek

Linky č. 7 a 95 budou ve směru z centra ze zastávky Průběžná odkloněny do zastávky Nádraží Strašnice (nástupní zastávka Radošovická).

Linka č. 13 bude zrušena.

Všechny spoje linky č. 22 budou ve směru z centra vedeny až do konečné zastávky Nádraží Hostivař.

Linka č. 26 bude ve směru z centra ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněna přes zastávky Solidarita a Nové Strašnice do zastávky Černokostelecká, kde bude ukončena.
Noční linka č. 91 bude ve směru z centra ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněna přes zastávky Solidarita, Nové Strašnice a Černokostelecká do zastávky Ústřední dílny DP, kde bude ukončena.

V nepřetržitém provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X7 v trase Strašnická – Vinice (nástupní zastávka Vozovna Strašnice).


Autor: red

Během vánočních prázdnin zaparkujete v Praze 3 levněji

2. prosince 2021 ve 12:06

Od 23. prosince do 3. ledna bude stejně jako minulý rok v parkovacích automatech a virtuálních parkovacích hodinách nastaveno zvýhodněné návštěvnické stání.

V noci neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

2. prosince 2021 v 10:18

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologií budou tunely Brusnický a Dejvický od čtvrtka 2. prosince od 23 hodin do pátku 3. prosince do 5 hodin uzavřeny.

Lidé už nakoupili dálniční e-známky za více než 5 miliard korun

1. prosince 2021 ve 22:09

Přesně před rokem byl spuštěn prodej elektronických dálničních známek. Díky digitalizaci je jejich pořízení mnohem snazší a pohodlnější. Motoristé si navíc mohou sami zvolit začátek platnosti, systém je pak prostřednictvím SMS nebo e-mailu upozorní na blížící se konec platnosti e-známky....

Dnes v noci bude uzavřen Strahovský tunel

1. prosince 2021 v 09:36

Z důvodu pravidelné údržby a čištění kamer bude Strahovský tunel od středy 1. prosince od 23 hodin do čtvrtka 2. prosince do 5 hodin uzavřen.

Další články
Nahoru