Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Na trati mezi Prahou a Berounem začal zkušební provoz nových motorových vlaků
RegioFox řady 847 už vozí cestující. Zdroj foto: České dráhy

Na trati mezi Prahou a Berounem začal zkušební provoz nových motorových vlaků

České dráhy v úterý 15. srpna zahájily zkušební provoz s cestujícími s novými motorovými jednotkami RegioFox řady 847. Informoval o tom mluvčí národního dopravce Emanuel Vittek.

Zkušební provoz začal se dvěma jednotkami řady 847. V dalších týdnech může být do zkušebního provozu uvedeno až šest souprav. Zkušební provoz s cestujícími probíhá na linkách S75 Rakovník – Beroun a S6 Beroun – Rudná u Prahy – Praha. Nové soupravy musí ujet v rámci zkušebního provozu celkem 50 000 kilometrů.

Motorové vlaky řady 847 mají maximální rychlost 120 km/h, výkon 750 kW a jsou vybaveny moderní zabezpečovací a sdělovací technikou, jako je vlakový zabezpečovací systém ETCS a radiokomunikace GSM-R.  

Klimatizovaný interiér s ergonomicky řešenými čalouněnými sedačkami v provedení 1. a 2. třídy nabízí kapacitu 115 míst k sezení.

Soupravy umožňují bezbariérový nástup, pro nevidomé a slabozraké jsou čelní dveře jednotky vybavené dálkovým ovládáním reagujícím na slepeckou vysílačku a také akustickým majáčkem.

K dispozici je prostorné bezbariérové WC vybavené sklopným stolem pro přebalování kojenců, dále elektrické zásuvky pro napájení přenosné elektroniky cestujících včetně USB portů, Wi-Fi, sklopné nebo rozkládací stolky podle rozmístění sedaček, velké prostory pro umístění kočárků, jízdních kol a přepravu osob na invalidním vozíku.

„V soupravách je moderní audiovizuální informační systém poskytující informace o jízdě vlaku a zastávkách všem cestujícím včetně nevidomých, slabozrakých nebo neslyšících osob, pro nevidomé a slabozraké jsou soupravy k dispozici informační štítky v Braillově písmu,“ popsal Vittek.

Vnitřní prostory monitoruje kamerový systém, soupravy jsou vybaveny nízkoemisními motory Rolls-Royce splňujícími nejpřísnější emisní limity Stage V.


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

30. září 2023 ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

30. září 2023 v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru