dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih
4°C
Na zastávkách MHD začíná připojení k internetu zdarma
Projekt WIFI připojení k internetu byl spuštěn na Husinecké. Foto: JCDecaux

Na zastávkách MHD začíná připojení k internetu zdarma

Cestující v pražské MHD se mohou nově připojit u některých zastávek k internetu. První zastávka s wi-fi připojením je tramvajový přístřešek na zastávce Husinecká v Praze 3 na Žižkově. Do konce letošního června by jich mělo být 127.

„Zastávku Husinecká jsme k pilotnímu projektu vybrali zejména proto, že se nachází v těsné blízkosti VŠE, kde je velká fluktuace mladých lidí, kteří využívají moderní technologie v každodenním životě,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu.

Lidé se nebudou muset přihlašovat heslem a užívání je zdarma.  WIFI routery mají dosah okolo padesáti až sto metrů od zastávky a lidé tak mohou využívat připojení i v jejím bezprostředním okolí. Díky soustavě WIFI zastávek se obecně zvyšuje datová kapacita v daném místě.

wiprague Tramvajové zastávky nabídnou WIFI připojení skrze čtyř až šesti rádiových rozhraní na každou z nich. K připojení je využívána technologie WIFI 802.11ac Wave 2 3×3. „Pro spolehlivé připojení doporučujeme přístup na WiPrague 5GHz, ale pro starší zařízení je zachována i frekvence 2.4GHz,“ sdělil Tomáš Tenzer.

Do konce roku 2017 budou do provozu zapojeny nejfrekventovanější zastávky pražské MHD. „Během následujících šesti měsíců počítáme s počtem okolo tří set přístřešků,“ podotkl Tenzer.

V současné době funguje připojení v zastávkách metra a na prodlouženém úseku trasy metra A z Dejvic do Motola. DPP nyní jedná s poskytovateli mobilních služeb o zprostředkování připojení i na trase metra C, kde by měl zkušební provoz začít.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru