dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Na zastávkách MHD začíná připojení k internetu zdarma
Projekt WIFI připojení k internetu byl spuštěn na Husinecké. Foto: JCDecaux

Na zastávkách MHD začíná připojení k internetu zdarma

Cestující v pražské MHD se mohou nově připojit u některých zastávek k internetu. První zastávka s wi-fi připojením je tramvajový přístřešek na zastávce Husinecká v Praze 3 na Žižkově. Do konce letošního června by jich mělo být 127.

„Zastávku Husinecká jsme k pilotnímu projektu vybrali zejména proto, že se nachází v těsné blízkosti VŠE, kde je velká fluktuace mladých lidí, kteří využívají moderní technologie v každodenním životě,“ uvedl místostarosta Prahy 3 Alexander Bellu.

Lidé se nebudou muset přihlašovat heslem a užívání je zdarma.  WIFI routery mají dosah okolo padesáti až sto metrů od zastávky a lidé tak mohou využívat připojení i v jejím bezprostředním okolí. Díky soustavě WIFI zastávek se obecně zvyšuje datová kapacita v daném místě.

wiprague Tramvajové zastávky nabídnou WIFI připojení skrze čtyř až šesti rádiových rozhraní na každou z nich. K připojení je využívána technologie WIFI 802.11ac Wave 2 3×3. „Pro spolehlivé připojení doporučujeme přístup na WiPrague 5GHz, ale pro starší zařízení je zachována i frekvence 2.4GHz,“ sdělil Tomáš Tenzer.

Do konce roku 2017 budou do provozu zapojeny nejfrekventovanější zastávky pražské MHD. „Během následujících šesti měsíců počítáme s počtem okolo tří set přístřešků,“ podotkl Tenzer.

V současné době funguje připojení v zastávkách metra a na prodlouženém úseku trasy metra A z Dejvic do Motola. DPP nyní jedná s poskytovateli mobilních služeb o zprostředkování připojení i na trase metra C, kde by měl zkušební provoz začít.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Včera v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru