dnes
Středa - jasno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi
VILA Štvanice. Ilustrační foto: Michal Ebrle

Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi

Od začátku červnu se v západní části ostrova Štvanice, poblíž divadelního prostoru VILA Štvanice, začalo pracovat na komunitní zahradě, která ponese název Tygr v petrželi. Záměr vybudovat zahradu vzešel z popudu magistrátu, radnice Prahy 7 a divadelního spolku Tygr v tísni, který provozuje výše zmíněnou VILU. Odtud i název zahrady.

Komunitní zahrada chce navázat na umělecké aktivity na Štvanici a být jejich přirozenou součástí. „Plenérové akce jako Festival Svaťák nebo Antická Štvanice potvrzují, že lidé chtějí trávit čas v příjemné atmosféře ostrova, a zahrada jim nabídne další důvod proč tam zavítat a hlavně proč se tam vracet,“ říká Ivo Kristián Kubák, umělecký ředitel VILY Štvanice a vůdčí osobnost Tygra v tísni. Cílem je, aby vznikla komunita lidí, která se bude scházet nejen v divadelním hledišti a u venkovního posezení, ale i nad společnou úrodou.

V komunitní zahradě Tygr v petrželi získají lidé šanci, jak si v centru metropole vypěstovat svou vlastní zeleninu, i když nemají pozemek, a navíc kvůli tomu nebudou muset jezdit pryč z města nebo na druhý konec Prahy.

Zahrada začne plnohodnotně fungovat od jara 2019, ale první akce pro budoucí pěstitele proběhnou již v letošním roce. Více informací a možnost registrace zájemci najdou na stránkách www.tygrvpetrzeli.cz.


Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

Včera v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Hasiči, občané a hosté si připomněli 11. září

16. září 2018 ve 22:38

Sedmnáct let uplynulo ode dne, kdy teroristé zaútočili na Spojené státy americké. Katastrofa sledovaná celým světem si vyžádala 2997 obětí a mezi nimi 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Jejich památku si stejně jako každý rok připomněli občané Prahy 1, její návštěvníci i zástupci...

Další články
Nahoru