dnes
Pátek - jasno
21°C
zítra
Sobota - jasno
21°C
pozítří
Neděle - jasno
19°C
Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi
VILA Štvanice. Ilustrační foto: Michal Ebrle

Na Štvanici vzniká komunitní zahrada Tygr v petrželi

Od začátku červnu se v západní části ostrova Štvanice, poblíž divadelního prostoru VILA Štvanice, začalo pracovat na komunitní zahradě, která ponese název Tygr v petrželi. Záměr vybudovat zahradu vzešel z popudu magistrátu, radnice Prahy 7 a divadelního spolku Tygr v tísni, který provozuje výše zmíněnou VILU. Odtud i název zahrady.

Komunitní zahrada chce navázat na umělecké aktivity na Štvanici a být jejich přirozenou součástí. „Plenérové akce jako Festival Svaťák nebo Antická Štvanice potvrzují, že lidé chtějí trávit čas v příjemné atmosféře ostrova, a zahrada jim nabídne další důvod proč tam zavítat a hlavně proč se tam vracet,“ říká Ivo Kristián Kubák, umělecký ředitel VILY Štvanice a vůdčí osobnost Tygra v tísni. Cílem je, aby vznikla komunita lidí, která se bude scházet nejen v divadelním hledišti a u venkovního posezení, ale i nad společnou úrodou.

V komunitní zahradě Tygr v petrželi získají lidé šanci, jak si v centru metropole vypěstovat svou vlastní zeleninu, i když nemají pozemek, a navíc kvůli tomu nebudou muset jezdit pryč z města nebo na druhý konec Prahy.

Zahrada začne plnohodnotně fungovat od jara 2019, ale první akce pro budoucí pěstitele proběhnou již v letošním roce. Více informací a možnost registrace zájemci najdou na stránkách www.tygrvpetrzeli.cz.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru