dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
5°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Na Štvanici se koná další piknik pro lidi bez střechy nad hlavou, připravena je i bezdomovecká seznamka
Foto: Facebook

Na Štvanici se koná další piknik pro lidi bez střechy nad hlavou, připravena je i bezdomovecká seznamka

Třetí velký piknik pro lidi bez domova se dnes opět koná na Štvanici, za podpory Vily Štvanice. Vloni se ukázalo, kolik lidí má chuť pomáhat, pohoštěno bylo 400 návštěvníků. Dnešní akce před vilou začíná ve 13 a končí v 18 hodin.

„Kromě lidí bez domova zveme i zástupce různých organizací, které jim mohou poskytnout radu a pomoc. A bude tu opět i trošku neortodoxní bezdomovecká seznamka, protože ve dvou se to na ulici líp táhne,“ sdělila pořadatelka Františka Kernová.

„Vítáni jsou také čtyřnozí přátelé našich hostů, proto můžete donést i krmivo pro psy a kočky. Kočky se osobně nedostaví, mnoho jich však žije v koloniích s lidmi bez domova. Zapojit se lze i na místě pomocí s úklidem, převozy věcí, výdejem pokrmů. Těšíme se na všechny naše pomocníky z předchozích akcí,“ dodala.  


Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

Včera ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

Včera ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Další články
Nahoru