dnes
Středa - oblacno
-1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
-1°C
pozítří
Pátek - oblacno
-2°C
Na Štvanici se koná další piknik pro lidi bez střechy nad hlavou, připravena je i bezdomovecká seznamka
Foto: Facebook

Na Štvanici se koná další piknik pro lidi bez střechy nad hlavou, připravena je i bezdomovecká seznamka

Třetí velký piknik pro lidi bez domova se dnes opět koná na Štvanici, za podpory Vily Štvanice. Vloni se ukázalo, kolik lidí má chuť pomáhat, pohoštěno bylo 400 návštěvníků. Dnešní akce před vilou začíná ve 13 a končí v 18 hodin.

„Kromě lidí bez domova zveme i zástupce různých organizací, které jim mohou poskytnout radu a pomoc. A bude tu opět i trošku neortodoxní bezdomovecká seznamka, protože ve dvou se to na ulici líp táhne,“ sdělila pořadatelka Františka Kernová.

„Vítáni jsou také čtyřnozí přátelé našich hostů, proto můžete donést i krmivo pro psy a kočky. Kočky se osobně nedostaví, mnoho jich však žije v koloniích s lidmi bez domova. Zapojit se lze i na místě pomocí s úklidem, převozy věcí, výdejem pokrmů. Těšíme se na všechny naše pomocníky z předchozích akcí,“ dodala.  


Praha 2 vypisuje finanční podporu v sedmi oblastech. O granty lze žádat do 25. března

21. ledna 2019 ve 20:12

Městská část Praha 2 poskytne na celé období letošního a 1. čtvrtletí příštího roku veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní prostředí, prevence kriminality a dále prevence sociálně patologických jevů a...

Skleněná sobota nabídne design v Portheimce

20. ledna 2019 v 10:06

Prodejní přehlídka autorského designu, jehož vůdčím materiálem je sklo proběhne v sobotu 23. února od 10 do 18 hodin v přízemí Musea skla, v sále pro krátkodobé výstavy.

Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

19. ledna 2019 v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Další články
Nahoru