dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
4°C
Na Štvanici se bude servírovat osm gigabitů porna, Žižkov zažije politické gay drama
Vila Štvanice. Foto: archiv

Na Štvanici se bude servírovat osm gigabitů porna, Žižkov zažije politické gay drama

Divadlo LETÍ oslaví v letošním roce desetileté působení na české divadelní scéně. První polovina roku bude patřit žhavým novinkám světové dramatiky a druhou opanují světové premiéry her českých i světových autorů, které vznikají v rezidenci při příležitosti jubilejní sezóny divadla.

Vedle pravidelné dramaturgie bude LETÍ pokračovat v projektech konfrontujících současnou dramatiku s nedivadelními prostory a své pravidelné působiště (Studio Švandova divadla) obohatí o další prostory.

První premiérou roku 2015, kterou Divadlo LETÍ uvede na začátku dubna ve VILE Štvanice, bude evropská premiéra hry mladého australského autora Declana Greena 8 GB tvrdýho porna. Zdánlivě kontroverzní hra je intimní zpovědí lidí, kterým v cestě za štěstím brání neschopnost obnažit se před ostatními. Režie hořké romantické komedie se ujme Petr Hašek a ostýchavou dvojici ztvární Anna Polívková a Petr Vaněk.

V červnu se do LETÍ vrátí režisér první inscenace divadla Marián Amsler, který představí novinku Falka Richtera Small Town Boy. Falk Richter uvedl tento text o ohledávání mantinelů světa, v němž je homosexualita stále ještě stigmatem, ve světové premiéře v lednu 2014 v berlínském Maxim Gorki Theater. V podání Divadla LETÍ se na Nákladovém nádraží Žižkov odehraje nekompromisní politické gay drama. Na provokativní notu zahraje i prostřednictvím tematicky spřízněných hudebních hitů.

Další plánovanou premiérou měla být v tomto roce koprodukční inscenace s brněnským HaDivadlem nové hry Anny Saavedry Olga (Horrory z Hrádečku) v režii Martiny Schlegelové. Inscenace se však z provozních důvodů odkládá na jaro 2016.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru