dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Na Štvanici a Ovocný trh se vrátí veřejná kluziště. Bruslit se bude zdarma
Kluziště na Ovocném trhu. Foto: archiv

Na Štvanici a Ovocný trh se vrátí veřejná kluziště. Bruslit se bude zdarma

Na Ovocném trhu a na ostrově Štvanice budou od prosince opět veřejná kluziště. Metropole na ně přispěje částkou 2,1 milionu korun. Včera o tom rozhodli pražští radní. Ledové plochy budou přístupné zdarma.

V průběhu prosince začnou fungovat v areálu Štvanice a na Ovocném trhu veřejná kluziště. Vstup na led bude zdarma, platit se bude jen za vypůjčení bruslí.

Pražští radní včera podpořili návrh na finanční podporu těchto dvou kluzišť pro veřejné bruslení. Ta si mezi sebou rozdělí přes dva miliony korun.

„Tímto způsobem chceme podpořit aktivní sportovní život pro širokou veřejnost v Praze během zimních měsíců,“ uvedl radní Lukáš Manhart.

Kluziště v areálu Štvanice nabídne veřejné bruslení už třetí rok za sebou a láká Pražany na bruslení pod širým nebem s výhledy na okolní části Prahy.

V předešlých letech bylo vyhledávané především rodinami s dětmi a školáky a letos jim bude opět sloužit téměř po celou zimu, přesně od 20. prosince až do 20. března.

Další kluziště vznikne již podvanácté na Ovocném trhu v historickém centru. Lidem kromě atraktivní lokality nabídne i půjčovnu bruslí. Výtěžek z půjčovného pak bude věnován Nemocnici Sv. Karla Boromejského. Ledová plocha bude otevřena od 5. prosince do konce ledna příštího roku.

Dnes začalo veřejné bruslení zdarma v obchodním centru Galerie Harfa. Bruslení pro veřejnost bude probíhat každý den – v pondělí až v pátek od 13 do 14.30 hodin je ledová plocha vyhrazena dětem do 10 let s doprovodem a od 15 do 18.30 hodin si může zabruslit úplně každý.

V sobotu a v neděli se bude bruslit od 14 do 18.30 hodin a atraktivní večerní veřejné bruslení si můžete užít každou sobotu od 19 do 20.30 hodin.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Včera ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru