Dnes Pondělí - zatazeno 11°C
Zítra Úterý - polojasno 14°C
Pondělí 19. 4. 2021
Svátek má Rostislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental hořely zbytky klimatizace
Hasiči zasahovali na střeše hotelu. Foto(2x): HZS hl. m. Prahy

Na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental hořely zbytky klimatizace

Tři profesionální jednotky pražských hasičů zasahovaly pár minut před dnešní desátou hodinou na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental v centru Prahy.

pozar-klimatizace-intercontinental-clanek „Na střeše hořely zbytky staré klimatizace, určené k likvidaci,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Požár vznikl během odřezávání zbytků klimatizace.

Požár byl rychle uhašen jedním proudem vody za pomoci výškové techniky. Rozsah škod bude teprve majiteli hotelu stanoven.

Kolem rekonstrukce hotelu stojícího ve vyústění Pařížské ulici na Dvořákovo nábřeží je rušno především kvůli výstavbě několikapatrového proskleného objektu na sousedním náměstí Miloše Formana. Majitelé ubytovacího zařízení ho tam chtějí postavit v rámci zmíněné rekonstrukce.

Mají sice souhlas úředníků, nicméně vedení metropole se v únoru rozhodlo podal proti stavbě na náměstí námitku.

Ministerstvo kultury minulý měsíc rozhodlo o tom, že InterContinental nezíská památkovou ochranu. Návrh Národního památkového ústavu podle ministerstva pominul problematické aspekty stavby.


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Včera v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

17. dubna 2021 v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

17. dubna 2021 v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

15. dubna 2021 ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru