Dnes Čtvrtek - zatazeno 5°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental hořely zbytky klimatizace
Hasiči zasahovali na střeše hotelu. Foto(2x): HZS hl. m. Prahy

Na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental hořely zbytky klimatizace

Tři profesionální jednotky pražských hasičů zasahovaly pár minut před dnešní desátou hodinou na střeše rekonstruovaného hotelu InterContinental v centru Prahy.

pozar-klimatizace-intercontinental-clanek „Na střeše hořely zbytky staré klimatizace, určené k likvidaci,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Požár vznikl během odřezávání zbytků klimatizace.

Požár byl rychle uhašen jedním proudem vody za pomoci výškové techniky. Rozsah škod bude teprve majiteli hotelu stanoven.

Kolem rekonstrukce hotelu stojícího ve vyústění Pařížské ulici na Dvořákovo nábřeží je rušno především kvůli výstavbě několikapatrového proskleného objektu na sousedním náměstí Miloše Formana. Majitelé ubytovacího zařízení ho tam chtějí postavit v rámci zmíněné rekonstrukce.

Mají sice souhlas úředníků, nicméně vedení metropole se v únoru rozhodlo podal proti stavbě na náměstí námitku.

Ministerstvo kultury minulý měsíc rozhodlo o tom, že InterContinental nezíská památkovou ochranu. Návrh Národního památkového ústavu podle ministerstva pominul problematické aspekty stavby.


Autor: Jan Puci

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru