Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - obcasny-dest 25°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na střeše Národního divadla funguje sauna, návštěvníci poslouchají přenos opery či baletu
Národní divadlo pohledem z mostu Legií. Foto(1x): archiv / foto v článku(3x): narodnisauna.cz & Jan Zima

Na střeše Národního divadla funguje sauna, návštěvníci poslouchají přenos opery či baletu

Historie sauny na střeše budovy Národního divadla sahá do roku 1976, od kdy sloužila pro umělce ze „zlaté kapličky“. Loni ji vzkřísili tři přátelé – Stanislav Majer, Miroslav Sládek a Lukáš Otevřel. 

narodni-sauna-02 Noví majitele očistili saunu od nánosu času a citlivě zrekonstruovali. Už samotná cesta do Národní sauny pro vás bude zážitkem. Kdy jindy byste se dostali do pro smrtelníky zapovězené provozní budovy Národního divadla, kde se zastavil čas, a vy se tak můžete kochat brutalistní krásou přelomu sedmdesátých a osmdesátých let? 

Výtah provozní budovy Národního divadla funguje doslova jako stroj času. Když vystoupíte v pátém patře, čekají vás ještě dvě patra po schodech, kdy se můžete nechat fascinovat přehlídkou původních piktogramů, osvětlení, obložení, nábytku i všemožných doplňků včetně klik či zábradlí. 

K nenápadným dveřím Národní sauny se dostanete chodbou, která se pyšní stropem protkaným linií subtilních zářivek. Za těmito dveřmi čeká překvapivě velkorysý prostor o rozměrech 250 metrů čtverečních, který je důmyslně rozdělen a nabízí mnohá zákoutí.  

narodni-sauna-06 Nově vybudovaná finská sauna nad svůj funkční rámec také polahodí oko díky lícujícímu obložení, které na stropě vytváří symbol české vlajky. Podobné souznění s podstatou Národního divadla znázorňuje i bílá neonová instalace ve tvaru dvouocasého lva z dílny Marka Číhala.

Majitelé Stanislav Majer, Miroslav Sládek a Lukáš svěřili snoubení nového se starým do rukou architekta Vítězslava Dandy ze studia Edit! Architects.

Unikátním prvkem, kterým se nemůže honosit žádná jiná sauna na světě, jsou večerní živé audio přenosy oper a baletu Národního divadla díky synchronizovanému zvukovému systému se starou budovou „zlaté kapličky“. 

Národní sauna funguje na systému členských karet. Členské karty se nabíjejí na 10 vstupů bez časového omezení, ale po telefonické domluvě si lze saunu vyzkoušet i bez členství.

narodni-sauna-01 Národní sauna je v provozní budově Národního divadla – Ostrovní 1, Praha 1. Otevřeno je denně v čase 16 až 22.00 hodin. Maximální kapacita sauny je 20 lidí. Více informací je na narodnisauna.cz. Otevřeno bude do konce června, po letní pauze pak zase od září. 

Rezervovat saunu či masáž si lze na telefonním čísle +420 704 909 091.

„Abyste k nám prošli vrátnicí Národního divadla, potřebujete negativní antigen test, který může být maximálně týden starý. Anebo stačí, pokud jste 21 dní od očkovaní či pokud máte potvrzeni o prodělání onemocnění covid-19," uvedl Stanislav Majer. 


Kaple sv. Václava. Výstavu můžete vidět do konce července

Včera v 07:06

Výstava v Alšově kabinetu v Suchdole o historii, rekonstrukci a stavbě nového hřbitova.

Expozici novodobých dějin v Česku najdete v Národním muzeu

23. července 2021 v 09:18

Národní muzeum otevřelo novou expozici s názvem Dějiny 20. století výjimečnou jak svým rozsahem, tak i komplexností. Na téměř 2000 m2 vypráví prostřednictvím bezmála 1000 exponátů příběh české moderní historie od první světové války až po vstup České republiky do Evropské...

Markéta Laštuvková: Obrazy 20–21

23. července 2021 v 07:10

Praha 8 zve na výstavu  Markéty Laštuvkové do Libeňského zámku.

Unikátní koncept glorchestra propojí hudební žánry a podpoří obnovu kulturních památek

16. července 2021 ve 12:42

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt glorchestra, který v průběhu léta zavítá na několik míst napříč republikou. Netradičním hudebním zážitkem chce glorchestra pomoci restartovat uměleckou scénu ve znovu se...

Vrahova žena: Victor Methos napsal strhující thriller z právnického prostředí

14. července 2021 v 18:32

Před čtrnácti lety byl manžel Jessiky Yardleyové odsouzen za několik brutálních vražd. Stálo ji spoustu úsilí si po tom všem se svou dcerou dát život zase dohromady a teď je uznávanou právničkou. Jenže když kdosi začne znovu zabíjet a provedením vražd kopíruje styl jejího bývalého muže, její...

Malostranské večery pod širým nebem

14. července 2021 v 08:05

Sen provozovatelů Muzea alchymistů a mágů staré Prahy, hospůdky kellyxír a Divadla Apropo udělat z adresy Jánský vršek 8 nové kulturní centrum Malé Strany ožívá. Po celé léto kdykoli přijdete v 19 hodin můžete si užít koncert, každé úterý pak divadlo a...

Tento týden začíná Hudební léto v parcích Prahy 2

12. července 2021 v 09:37

Každoročně radnice Prahy 2 pořádá koncerty v parcích své městské části. Letos se odehrají v Havlíčkových sadech, Riegrových sadech, v altánu na Folimance a na Karlově náměstí. Koncerty začínají vždy v 18 hodin a jsou zdarma.

Lucinda Berry: Útěk ze světa

9. července 2021 v 15:13

Z parkoviště před supermarketem beze stopy zmizí mladá žena a zanechá po sobě manžela a malou dcerku. Všichni ji neúnavně hledají, ale marně. Až po dlouhých jedenácti letech se stane zázrak. Na benzinové stanici v daleké Montaně se objeví vyděšená žena s kojencem v náruči a křičí o pomoc. Ukáže...

Patricia Gibneyová: Nebezpečná místa

8. července 2021 v 08:07

Když se v otevřeném hrobě najde tělo mladé ženy, je k němu přivolána inspektorka Lottie Parkerová, která si klade otázku, zda to není nedávno zmizelá Elizabeth Byrneová. Jenže to není jediná žena, která se pohřešuje.

Další články
Nahoru