Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na střeše hotelu u Václavského náměstí hořelo, zásah hasičů blokoval dopravu
Zásah hasičů hodinu blokoval dopravu v Jindřišské ulici. Foto: HZS Praha

Na střeše hotelu u Václavského náměstí hořelo, zásah hasičů blokoval dopravu

Nedaleko Václavského náměstí ve čtvrtek kolem poledne vzplanula lepenka při stavebních pracích na střeše. Mluvčí hotelu Evropa Petr Kostka ČTK řekl, že hořel materiál při rekonstrukci budovy, oznámili pražští hasiči na sociální síti X. Hustý kouř byl vidět zdaleka.

„Jedná se o požár lepenky na novostavbě o rozloze 10×15 m, v tuto chvíli není možné ustavit žebřík, zásah probíhá vnitřkem budovy v dýchací technice,“ uvedli hasiči kolem půl jedné. Na místě zasahovalo několik jednotek.

„Požár se dále nešíří. Jedná se o železobetonovou střechu, kde probíhaly stavební práce. Z objektu se evakuovaly všechny osoby,“ sdělili hasiči o pár minut později. Na místě byli i záchranáři a policisté.

Kvůli zásahu hasičů se pro dopravu zavřela Jidřišská ulice, kterou od 12:08 do 13:07 neprojely ani tramvaje. Šest linek (3, 5, 6, 9, 14 a 24) bylo odkláněno, sdělil dopravní podnik.  


Autor: red

Praha 6 zve do Café Jirásek

Včera v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

Včera v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Šestka pro příští školní rok sjednocuje platby za předškolní vzdělávání a družinu

11. dubna 2024 v 11:16

Praha 6 od příštího školního roku sjednotí platby za předškolní vzdělávání v mateřských školách a zájmové vzdělávání ve školních dužinách a školních klubech.

Další články
Nahoru