dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Na Střelecký ostrov se po čtyřech letech vrací letní kino
Letní kino se usídlí na Střeleckém ostrově (na snímku uprostřed) v centru Prahy. Foto: Brenac / Wikimedia Commons

Na Střelecký ostrov se po čtyřech letech vrací letní kino

Na Střelecký ostrov se po čtyřech letech vrací letní kino. Diváci mají možnost v rámci Letňáku 2015 – Léta pro Pražany prožít desítky filmových večerů pod širým nebem a vidět českou klasiku i zahraniční trháky. Vstupné na všechna promítání je 100 korun, začátek projekcí je v květnu naplánován na 21. hodinu.

„Letní kino se obecně těší velkému diváckému zájmu a jde napříč generacemi. Naším cílem je vytvořit prostor, kde se budou potkávat lidé všech věkových skupin s nejrůznějšími zájmy. S tímto ohledem jsme postavili dramaturgii festivalu a věříme, že si v ní každý najde to své. To je také důvod, proč jsme letošní kulturní nabídku rozšířili o filmovou produkci. Promítneme české snímky i vybrané zahraniční kousky, od komedií, přes akční krimi, až po dokumenty,“ vysvětluje mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově Tomáš Kopečný.

Kino se otevírá dnes a jako první se na plátno dostane britský kultovní film z drogového podsvětí Trainspotting. Zahraniční tvorbu dále zastoupí například Kouzlo měsíčního svitu, Sex v Paříži, Control, Klub rváčů, Rychle a zběsile 6, Nick Cave: 20 000 dní na Zemi či Pulp Fiction a mnoho dalších.

„Z českých filmů představíme jednak klasiku typu Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, ale také loňské novinky Zejtra napořád, Pohádkář a Tři bratři nebo dokumenty Trabantem až na konec světa a Olga. U českých projekcí chystáme ještě jeden bonus, diváci se mohou těšit na setkání a diskuze s tvůrci a představiteli vybraných děl,“ doplňuje Kopečný.

Květnový program kina na Střeleckém ostrově

15. května     Trainspotting

16. května    Kouzlo měsíčního svitu

17. května     Pohádkář

18. května    Trabantem až na konec světa

19. května    Sex v Paříži

20. května    Jak utopit dr. Mráčka, aneb Konec vodníků v Čechách

21. května    Control

22. května    Klub rváčů

23. května    Tři bratři

24. května    Fénix

25. května    Olga

26. května    Rychle a zběsile 6

27. května     Jako jed

28. května    Nick Cave 20 000 dní na Zemi

29. května    Pulp Fiction

30. května    Zejtra napořád

31. května    Andělé všedního dne


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru