Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 4°C
Pátek 22. 1. 2021
Svátek má Slavomír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie
Střešní přístřešek s tmavou folií na střeše. Foto: JCDecaux

Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie

Na střešní skla vybraných zastávek na Praze 6 nechá radnice nainstalovat stínící termofólie. Ty by měly činit čekání na tramvaj nebo autobus příjemnější a zdraví bezpečnější. Instalaci fólie realizovala na žádost starosty Ondřeje Koláře společnost JCDecaux, která se o městský mobiliář v metropoli stará.

Radnice Prahy 6 vyhlásila v červnu stav klimatického ohrožení. Zároveň deklarovala, že se zaměří na praktická opatření pro zlepšení života svých občanů.

V uplynulých dnech byly nainstalovány zkušební stínící termofólie na střešní skla přístřešku na zastávce Dejvická. Ty mají za cíl chránit cestující pražské MHD od slunečních paprsků, které jsou v letních měsících nejagresivnější.

„Je všeobecně známo, že lidé nejsou rajčata, aby se pařili ve skleníku. Proto jsem rád, že za pomoci správce městského mobiliáře můžeme lidem čekání na zastávkách MHD zpříjemnit,“ uvedl svém na Facebooku Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Ten instalaci fólií společně s radní Evou Smutnou (za TOP 09) inicioval.

Počet tropických dní se má v dalších letech navíc zvýšit. „V průměru se vyskytuje okolo osmi až deseti tropických dnů za rok, ale v budoucnu se budeme dostávat nad hranici 20 dnů v průměru. Ve velkých městech, kde je efekt zesílen ještě tepelným ostrovem, dokonce nad hranici 30 až 40 dnů za rok,“ předpovídá klimatolog Pavel Zahradníček z projektu Intersucho.

„Pokud se fólie osvědčí, jsme připraveni ji ve spolupráci s radnicí instalovat i na další vybrané přístřešky,“ uvádí Václav Kuthan, provozní ředitel JCDecaux.


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru