dnes
Pátek - obcasny-dest
15°C
zítra
Sobota - polojasno
17°C
pozítří
Neděle - jasno
16°C
Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie
Střešní přístřešek s tmavou folií na střeše. Foto: JCDecaux

Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie

Na střešní skla vybraných zastávek na Praze 6 nechá radnice nainstalovat stínící termofólie. Ty by měly činit čekání na tramvaj nebo autobus příjemnější a zdraví bezpečnější. Instalaci fólie realizovala na žádost starosty Ondřeje Koláře společnost JCDecaux, která se o městský mobiliář v metropoli stará.

Radnice Prahy 6 vyhlásila v červnu stav klimatického ohrožení. Zároveň deklarovala, že se zaměří na praktická opatření pro zlepšení života svých občanů.

V uplynulých dnech byly nainstalovány zkušební stínící termofólie na střešní skla přístřešku na zastávce Dejvická. Ty mají za cíl chránit cestující pražské MHD od slunečních paprsků, které jsou v letních měsících nejagresivnější.

„Je všeobecně známo, že lidé nejsou rajčata, aby se pařili ve skleníku. Proto jsem rád, že za pomoci správce městského mobiliáře můžeme lidem čekání na zastávkách MHD zpříjemnit,“ uvedl svém na Facebooku Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Ten instalaci fólií společně s radní Evou Smutnou (za TOP 09) inicioval.

Počet tropických dní se má v dalších letech navíc zvýšit. „V průměru se vyskytuje okolo osmi až deseti tropických dnů za rok, ale v budoucnu se budeme dostávat nad hranici 20 dnů v průměru. Ve velkých městech, kde je efekt zesílen ještě tepelným ostrovem, dokonce nad hranici 30 až 40 dnů za rok,“ předpovídá klimatolog Pavel Zahradníček z projektu Intersucho.

„Pokud se fólie osvědčí, jsme připraveni ji ve spolupráci s radnicí instalovat i na další vybrané přístřešky,“ uvádí Václav Kuthan, provozní ředitel JCDecaux.


Na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí bude obnoveno signalizační zařízení

21. října 2020 v 17:14

V úterý 20. října zahájila Technická správa komunikací práce na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí.

Tunelový komplex Blanka bude zítra uzavřen

21. října 2020 v 16:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka od 22. října od 23 hodin do 23. října do 5 hodin.

Omezený provoz v Těšnovském tunelu od soboty 24. října

21. října 2020 ve 14:23

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Těšnovský tunel uzavřen.

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. V nouzovém stavu průkaz nebude nutné měnit za nový

20. října 2020 v 18:36

Ministerstvo dopravy ČR společně s Ministerstvem vnitra ČR rozhodlo o toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s propadlým průkazem tak budou moci dále řídit svá vozidla a na doklad se bude hledět po dobu nouzového stavu jako na platný. Hlavní...

Registr vozidel na Pankráci je do odvolání uzavřen

20. října 2020 v 18:15

Až do odvolání je z důvodu karantény uzavřeno pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Business Centre Vyšehrad v Praze 4, Na Pankráci 1685/17. Odbaveni budou pouze klienti, kteří mají potvrzenou elektronickou objednávku, učiněnou prostřednictvím aplikace „rezervace...

Praha 6: Parkovací oprávnění vyřídíte online

19. října 2020 v 10:14

Nové parkovací oprávnění pro zóny placeného stání, stejně tak jeho prodloužení, lze vyřídit z domova.

Vostrovská ulice bude uzavřena

18. října 2020 ve 20:22

Od pondělí 19. října do 30. ledna 2021 bude v Praze 6 uzavřena Vostrovská ulice v křižovatce s ulicí Horoměřickou z důvodu rekonstrukce kanalizace a obnovy vodovodních řadů.

Další články
Nahoru