dnes
Pondělí - zatazeno
21°C
zítra
Úterý - oblacno
17°C
pozítří
Středa - oblacno
15°C
Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie
Střešní přístřešek s tmavou folií na střeše. Foto: JCDecaux

Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie

Na střešní skla vybraných zastávek na Praze 6 nechá radnice nainstalovat stínící termofólie. Ty by měly činit čekání na tramvaj nebo autobus příjemnější a zdraví bezpečnější. Instalaci fólie realizovala na žádost starosty Ondřeje Koláře společnost JCDecaux, která se o městský mobiliář v metropoli stará.

Radnice Prahy 6 vyhlásila v červnu stav klimatického ohrožení. Zároveň deklarovala, že se zaměří na praktická opatření pro zlepšení života svých občanů.

V uplynulých dnech byly nainstalovány zkušební stínící termofólie na střešní skla přístřešku na zastávce Dejvická. Ty mají za cíl chránit cestující pražské MHD od slunečních paprsků, které jsou v letních měsících nejagresivnější.

„Je všeobecně známo, že lidé nejsou rajčata, aby se pařili ve skleníku. Proto jsem rád, že za pomoci správce městského mobiliáře můžeme lidem čekání na zastávkách MHD zpříjemnit,“ uvedl svém na Facebooku Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Ten instalaci fólií společně s radní Evou Smutnou (za TOP 09) inicioval.

Počet tropických dní se má v dalších letech navíc zvýšit. „V průměru se vyskytuje okolo osmi až deseti tropických dnů za rok, ale v budoucnu se budeme dostávat nad hranici 20 dnů v průměru. Ve velkých městech, kde je efekt zesílen ještě tepelným ostrovem, dokonce nad hranici 30 až 40 dnů za rok,“ předpovídá klimatolog Pavel Zahradníček z projektu Intersucho.

„Pokud se fólie osvědčí, jsme připraveni ji ve spolupráci s radnicí instalovat i na další vybrané přístřešky,“ uvádí Václav Kuthan, provozní ředitel JCDecaux.


V Prosecké bude omezen provoz

11. září 2019 v 15:04

V Prosecké ulici bude pokračovat rekonstrukce kanalizace v úseku ulic Zenklova – Čuprova, která omezí provoz do 27. listopadu.

Strahovský tunel bude dvanáct nocí uzavřen

10. září 2019 v 15:52

Od 16. září do 22. září vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Smíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu.

Zastávka Sušická bude přemístěna

10. září 2019 ve 12:03

Z důvodu další etapy rekonstrukce vodovodu v ulici Na Pískách dochází od středy 11. září od zahájení denního provozu do odvolání, pravděpodobně přibližně měsíc, k dočasnému přemístění zastávek Sušická pro linky číslo 131, 216 a 907.

Parkovací zóny v Praze 6 od listopadu

9. září 2019 v 18:49

Nová etapa rozšíření zón, přinášející zlepšení parkování pro rezidenty, se bude týkat oblastí Dědina, Dolní Liboc, části Hanspaulky, Baterií a části Ořechovky. Technická zpráva komunikací připravuje rozšíření zón placeného státní. Nové zóny by měly platit od...

Na podvozek metra se namotal kabel, podzemka na části linky C hodinu a půl stála

9. září 2019 ve 13:48

Kvůli technické závadě dnes ráno nejezdilo od 8:20 do 9:52 metro na lince C mezi Nádražím Holešovice a Florencí. Příčinou závady byl kabel namotaný na podvozek jednoho z vozů. V úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava. V dalších úsecích „céčka“ mezi Letňany a Nádražím Holešovice a mezi...

Praha 12: V Rorýsové ulici přibyla parkovací místa

9. září 2019 ve 13:36

Koncem srpna vzniklo sedm nových parkovacích míst v Rorýsové ulici v Praze 12. Jejich realizace proběhla v rekordním čase, nepřesáhla deset dní.

Mezi Starý Hloubětínem a Lehovcem nepojedou tramvaje

9. září 2019 v 11:56

Z důvodu opravy horkovodu v Poděbradské ulici bude od středy 11. září přibližně od 4:30 hodin do čtvrtka 19. září přibližně 0:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Starý Hloubětín – Lehovec.

Další články
Nahoru