dnes
Čtvrtek - oblacno
9°C
zítra
Pátek - zatazeno
10°C
pozítří
Sobota - zatazeno
8°C
Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie
Střešní přístřešek s tmavou folií na střeše. Foto: JCDecaux

Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie

Na střešní skla vybraných zastávek na Praze 6 nechá radnice nainstalovat stínící termofólie. Ty by měly činit čekání na tramvaj nebo autobus příjemnější a zdraví bezpečnější. Instalaci fólie realizovala na žádost starosty Ondřeje Koláře společnost JCDecaux, která se o městský mobiliář v metropoli stará.

Radnice Prahy 6 vyhlásila v červnu stav klimatického ohrožení. Zároveň deklarovala, že se zaměří na praktická opatření pro zlepšení života svých občanů.

V uplynulých dnech byly nainstalovány zkušební stínící termofólie na střešní skla přístřešku na zastávce Dejvická. Ty mají za cíl chránit cestující pražské MHD od slunečních paprsků, které jsou v letních měsících nejagresivnější.

„Je všeobecně známo, že lidé nejsou rajčata, aby se pařili ve skleníku. Proto jsem rád, že za pomoci správce městského mobiliáře můžeme lidem čekání na zastávkách MHD zpříjemnit,“ uvedl svém na Facebooku Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Ten instalaci fólií společně s radní Evou Smutnou (za TOP 09) inicioval.

Počet tropických dní se má v dalších letech navíc zvýšit. „V průměru se vyskytuje okolo osmi až deseti tropických dnů za rok, ale v budoucnu se budeme dostávat nad hranici 20 dnů v průměru. Ve velkých městech, kde je efekt zesílen ještě tepelným ostrovem, dokonce nad hranici 30 až 40 dnů za rok,“ předpovídá klimatolog Pavel Zahradníček z projektu Intersucho.

„Pokud se fólie osvědčí, jsme připraveni ji ve spolupráci s radnicí instalovat i na další vybrané přístřešky,“ uvádí Václav Kuthan, provozní ředitel JCDecaux.


Tunelový komplex Blanka bude neprůjezdný

19. listopadu 2019 v 07:46

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od soboty 23. listopadu od 23 hodin do neděle 24. listopadu do 5 hodin.

Rozšíření modrých zón v Praze 6 od pondělí 18. listopadu

18. listopadu 2019 v 09:09

Parkování pro rezidenty, tzv. modré zóny, začnou už v pondělí 18. listopadu platit i v dalších částech Prahy 6.

Výluka tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady

16. listopadu 2019 v 07:59

Z důvodu opravy tramvajové trati v Chotkově ulici bude od pondělí 18. listopadu od 4:30 hodin do pátku 22. listopadu do 4:30 hodin přerušen provoz tramvají v úseku Malostranská – Chotkovy sady, v uvedeném směru. 

Bubenečským tunelem neprojedete

14. listopadu 2019 v 07:02

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude uzavřen Bubenečský tunel od 16. listopadu od 23 hodin do 17. listopadu do 5 hodin.

V ulicích Pánkova a Jeremiášova dojde k omezení provozu

14. listopadu 2019 v 06:24

Technická správa komunikací provede výměnu povrchu vozovky, bude položen nový povrch s obnovou vodorovného dopravního značení. 

Dopravní opatření na Táborské

13. listopadu 2019 v 18:32

Od 18. do 24. listopadu bude omezen provoz na Táborské ulici v Praze 4. Důvodem je rekonstrukce kanalizace.

Feřtekova ulice a obratiště autobusů projdou opravou

12. listopadu 2019 v 10:18

Od pondělí 18. listopadu do 5. prosince provede Technická správa komunikací souvislou údržbu vozovky Feřtekova v úseku od křižovatky s ulicí Cafourkova za přechod pro chodce, který se nachází za obratištěm autobusů v ulici Feřtekova včetně samotného obratiště.

Další články
Nahoru