dnes
Neděle - jasno
31°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
30°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
30°C
Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie
Střešní přístřešek s tmavou folií na střeše. Foto: JCDecaux

Na střechy zastávek MHD nechává Praha 6 instalovat stínící termofólie

Na střešní skla vybraných zastávek na Praze 6 nechá radnice nainstalovat stínící termofólie. Ty by měly činit čekání na tramvaj nebo autobus příjemnější a zdraví bezpečnější. Instalaci fólie realizovala na žádost starosty Ondřeje Koláře společnost JCDecaux, která se o městský mobiliář v metropoli stará.

Radnice Prahy 6 vyhlásila v červnu stav klimatického ohrožení. Zároveň deklarovala, že se zaměří na praktická opatření pro zlepšení života svých občanů.

V uplynulých dnech byly nainstalovány zkušební stínící termofólie na střešní skla přístřešku na zastávce Dejvická. Ty mají za cíl chránit cestující pražské MHD od slunečních paprsků, které jsou v letních měsících nejagresivnější.

„Je všeobecně známo, že lidé nejsou rajčata, aby se pařili ve skleníku. Proto jsem rád, že za pomoci správce městského mobiliáře můžeme lidem čekání na zastávkách MHD zpříjemnit,“ uvedl svém na Facebooku Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Ten instalaci fólií společně s radní Evou Smutnou (za TOP 09) inicioval.

Počet tropických dní se má v dalších letech navíc zvýšit. „V průměru se vyskytuje okolo osmi až deseti tropických dnů za rok, ale v budoucnu se budeme dostávat nad hranici 20 dnů v průměru. Ve velkých městech, kde je efekt zesílen ještě tepelným ostrovem, dokonce nad hranici 30 až 40 dnů za rok,“ předpovídá klimatolog Pavel Zahradníček z projektu Intersucho.

„Pokud se fólie osvědčí, jsme připraveni ji ve spolupráci s radnicí instalovat i na další vybrané přístřešky,“ uvádí Václav Kuthan, provozní ředitel JCDecaux.


Sraz motorkářů v sobotu omezí dopravu

6. srpna 2020 ve 12:32

V sobotu 8. srpna 2020 se v rámci 11. ročníku mezinárodního srazu motorkářů uskuteční hromadná motocyklová vyjížďka Prahou STRAbike 2020. Začátek vyjížďky je v 17:30 hodin, předpokládaný konec v cca 19 hodin. 

Rekonstrukce Koněvovy ulice v dalším úseku přinese nová dopravní omezení

30. července 2020 v 11:22

Technická správa komunikací pokračuje od 1. do 23. srpna další fází první etapy rekonstrukce ulice Koněvova na Žižkově, a to v úseku Rokycanova – Ostromečská, která přinese nová dopravní omezení.

Další články
Nahoru