dnes
Pátek - snih
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Na stěnu bývalé celnice se budou promítat filmy, ve kterých „hraje“ rázovitá čtvrť Podskalí
Vorové přístaviště v 19. století. Světlý dům napravo je podskalská celnice, ve které je dnes muzeum a hostinec. Zde budou promítány filmy. Foto: podskali.eu

Na stěnu bývalé celnice se budou promítat filmy, ve kterých „hraje“ rázovitá čtvrť Podskalí

Druhý červnový týden Podskalí ožije filmem a nabídne známé i neznámé snímky z historie rázovité „čtvrti“ pod Emauzským klášterem. Filmový festival Podskalí ve filmu proběhne mezi 8. a 11. červnem u Podskalské Celnice na Výtoni.

Minulost rázovité „čtvrti“ Podskalí na Praze 2 u Vltavy se stala námětem pro několik celovečerních filmů, které se v Podskalí odehrávají a zachycují proměnu této „čtvrti“ v čase.

Loni v létě spolek Hraběnka z Podskalí avizoval uspořádání komorní filmové přehlídky právě o filmech a dokumentech, které se v Podskalí odehrávají, nebo se mu věnují. „Nyní nám dovolte vás na tento festival pozvat,“ uvedl předseda spolku Jiří Š. Cieslar.

Podskalí se v posledních letech stalo oblíbenou destinací jak pro místní, tak „přespolní“ návštěvníky. „Považujeme za zajímavé a užitečné připomenout, jak místo vypadalo a jaké filmové ,poklady´ se zde odehrávaly a natáčely,“ dodal.

Festival se uskuteční na Výtoni u bývalé podskalské celnice (promítat se bude na zadní stěnu směrem od dětského hřiště), a to každý večer od 21 hodin. Akci pořádá spolek Hraběnka z Podskalí za podpory Městské části Praha 2. Vstup na všechny projekce je zdarma.

Program festivalu Podskalí ve filmu:

8. června

21:00 – Hledání ztraceného času – Vltava v obrazech I.

21.30 – Otrávené světlo (1922), režie: Jan Stanislav Kolár, Karel Lamač / živý hudební doprovod

9. června

21:00 – Hledání ztraceného času – Vltava v obrazech II.

21:30 – Poslední Podskalák (1940), režie: Jan Sviták

10. června

21:00 – Kdyby zašlo Podskalí (1967), režie: Miloslav Hrubý

21.30 – Pražské Podskalí (2016), režie: Zdeněk Susa

22:30 Pásmo Podskalí ve filmu + představení ztraceného filmu Hraběnka z Podskalí (1922)

11. června

21:00 – Podskalí a Spolek Vltavan, ukázka z pořadu Z Metropole

21:30 – Plavecký mariáš (1952), režie: Václav Wasserman


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru