dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Na Štědrý den zajděte do tropického skleníku Fata Morgana. Vstup i chvojí bude zdarma
Interiér tropického skleníku Fata Morgana. Foto: Jagro / Wikimedia Commons

Na Štědrý den zajděte do tropického skleníku Fata Morgana. Vstup i chvojí bude zdarma

Návštěvníci, kteří se rozhodnou přijít čtyřiadvacátého prosince do skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě, nebudou platit vstupné. Běžně stojí lístek přes sto korun.

Fata Morgana bude 24. prosince otevřena od 9 do 14 hodin. „Směle projektovaný skleník, který je vestavěný přímo do přírodní skály, představuje svět exotických rostlin. Je na čase uskutečnit dobrodružnou cestu kolem světa, kterou zvládnete během jedné návštěvy,“ zve botanická zahrada k návštěvě skleníku.

Zahradníci nyní v expozicích upravují jehličnany, z nichž zbude množství chvojí. To si na Štědrý den můžete před skleníkem zdarma vzít. Pro návštěvníky se otevře i viniční domek, kde bude hořet krb.  

V kapli se od 23 hodin uskuteční mše. Barokní kaplička se otevře také na Boží hod a svátek sv. Štěpána – po oba dny se v ní bude od 11 hodin dopoledne sloužit mše.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru