dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Na Staroměstském náměstí se uskuteční odpoledne plné rekordů a kuriozit
Ilustrační foto: PP

Na Staroměstském náměstí se uskuteční odpoledne plné rekordů a kuriozit

Návštěvníky trhů na Staroměstském náměstí ve čtvrtek 8. prosince čeká den plný rekordů a kuriozit. Připravena je tříhodinová rekordně – kuriózní show plná vánočních zajímavostí.

Akci pořádá na hlavním pódiu na Staroměstském náměstí agentura Dobrý den od 16 do 19 hodin. Certifikát knihy rekordů a kuriozit dostane divadlo Hračka, které má na svém kontě rekordních 13 915 představení pro děti a má připravenou krátkou pohádku O červené Karkulce.

Čtyřtisící vystoupení odehraje na Staroměstském náměstí kytarové duo Jana a Petr Bierhanzlovi, které spolu vystupuje od roku 1975. Na pódiu zazpívá přední český tenorista Jakub Pustina, který kromě jiného pořádá Mezinárodní pěveckou soutěž pro 35 zemí aspirující na zápis do České knihy rekordů. Na obrazovce umístěné na pódiu diváci shlédnou vánoční exponáty Muzea rekordů a kuriozit.

„K vidění bude nejdelší vánočka z českobudějovické pekárny dlouhá 818 centimetrů, největší vánoční strom z lidí dosahující výšky 40 metrů, který sestavilo 1429 žáků škol v Krupce, nebo největší adventní věnec ze zámku Loučeň o průměru 15,67 metru a šířce 80 centimetrů a mnoho dalšího,“ upřesňuje Luboš Rafaj z agentury Dobrý den z Pelhřimova.

Staroměstské náměstí také ozdobí největší prskavky na vánoční strom. Každá dosahuje výšky 250 centimetrů. Po celou dobu konání programu si mohou návštěvníci tisknout pamětní vánoční listy na replice starověkého knihtisku. Tuto unikátní příležitost připravil Vladislav Donát a Malé muzeum Bible ze Starého Pelhřimova, v jehož expozici se nachází rekordních 412 druhů vydání bible v 75 jazycích.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru