dnes
Pondělí - zatazeno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Na Staroměstském náměstí se objevily betonové bloky. Jako prevence proti útoku teroristů
Na Staroměstském náměstí jsou nyní bloky, které třeba v minulosti sloužily k ochraně Radia Svobodná Evropa. Foto: archiv MHMP

Na Staroměstském náměstí se objevily betonové bloky. Jako prevence proti útoku teroristů

Vedení hlavního města nechalo na Staroměstské náměstí z bezpečnostních důvodů nainstalovat betonové bloky. Takzvané city bloky jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí. Město je tam nechalo umístit na podnět policistů, a to jako preventivní opatření proti teroristickému útoku vozem. Instalované bloky jsou ve vlastnictví města a jejich pořízení stálo Prahu několik desítek tisíc korun.

Místo na bloky vybralo město vzhledem k tomu, že se jedná o prostor, kde se pohybuje velké množství lidí. Městská firma Správa služeb instalovala city bloky již na Mariánské hradby, zmíněné Staroměstské náměstí a v rámci akce Birell Grand Prix Praha 2017 na Václavské náměstí. Ode dneška by pak měly být rovněž v Jeruzalémské a Maiselově ulici.

„Opět se jedná o preventivní bezpečností opatření na doporučení policie," uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Betonové bloky jsou v ulicích kvůli teroristickým útokům vozem, ke kterým v Evropě došlo. Vozy vjeli do obyvatel mimo jiné ve Finsku, Španělsku nebo v Německu. K útoku vozem došlo i v Anglii.


Další články
Nahoru