Dnes Středa - oblacno 13°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 12°C
Středa 12. 6. 2024
Svátek má Antonie
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na stadionech Sparty a Slavie se bude očkovat třetí dávkou proti koronaviru
Stůl pro registraci příchozích bude na Spartě u vitríny s poháry a památečnými dresy. Foto: sparta.cz

Na stadionech Sparty a Slavie se bude očkovat třetí dávkou proti koronaviru

Tradiční fotbalové kluby AC Sparta Praha a SK Slavia Praha ve spolupráci s magistrátem a radnicemi městských části Praha 7 a 10 otevřou v pondělí 10. ledna na svých stadionech centra pro očkování třetí dávkou proti koronaviru. Zatím je v plánu mít centra otevřená necelý měsíc, v únoru už totiž začíná liga. 

Na letenském stadionu bude Sparta denně očkovat v malém tiskovém centru, ve kterém mají během zápasů zázemí fotografové. Součástí místnosti jsou vitríny se sparťanskými trofejemi a dresy. Služeb tohoto centra budou moci využít výhradně zájemci o aplikaci třetí dávky, takzvaného boosteru. Od uplynutí podání druhé dávky přitom musí uběhnout minimálně 5 měsíců. Bude možné očkovat pouze dospělé žadatele, nikoli děti. K očkování bude využita látka od společnosti Pfizer.

„Věříme, že očkování je cestou nejen k tomu, abychom mohli mít naši arénu znovu zaplněnou do posledního místa, ale zároveň jsme přesvědčeni, že právě očkování představuje účinný způsob ochrany zdraví nás samotných, ale i našich nejbližších,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel AC Sparta Praha František Čupr.

Lidé, kteří se přijdou očkovat, prý dostanou od Sparty nějakou pozornost, nechtěl však sdělit, co to bude. Očkování na stadionu bude ukončeno 4. února, i když na tiskové konferenci Čupr prohlásil, že v případě velkého zájmu je možné jednat o prodloužení. 

Před návštěvou očkovacího centra v areálu letenského stadionu je nutné se dopředu registrovat. A to online na adrese https://registrace.mzcr.cz/. Na těchto stránkách je pak dalším potřebným krokem zvolení očkovacího místa: AC Sparta Praha – Clinicum a.s.).

„Velmi mě těší, že AC Sparta Praha přišla s nápadem vybudovat očkovací centrum přímo na letenském stadionu ve spolupráci s hlavním městem, které poskytlo zkušenosti jak na to. Očkovat se bude v síni slávy, příchozí uvidí třeba symbolický klíč od Prahy, který Sparta získala na podzim díky vítězství v derby,“ sdělil primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

„Velmi vítám, že se i letenský fotbalový klub zapojuje do boje s pandemií onemocnění covid-19. Věřím, že to ocení nejen sami sportovci, jejichž sportovní výkony stojí na jejich zdraví a kondici, ale i fanoušci, kteří ke sportovní atmosféře neodmyslitelně patří, ale právě pandemie omezuje jejich účast na sportovních utkáních,“ uvedla pražská radní pro sociální politiku a zdravotnictví (Praha Sobě).

„Cesta k plným stadionům a k prázdným nemocnicím vede právě přes očkování. Jsme rádi za možnost očkování přímo na Spartě na Letné,“ sdělil starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha Sobě). 

Na třetí dávku i do Edenu

I stadion Slavie ve Vršovicích bude od pondělí 10. ledna až do začátku jarní části sezony sloužit jako očkovací centrum pro třetí dávku. .

Očkování na stadionu je určeno pro všechny starší 18 let a bude ukončeno ve středu 2. února, o víkendu pak Slavia vstoupí do jarní části ligy domácím utkáním s Karvinou. Očkovací centrum se proto následně přesune přes ulici do OC Eden. 

Registrace probíhá také skrz portál ministerstva zdravotnictví: https://registrace.mzcr.cz/. Zde zvolte očkovací místo, které se jmenuje SK Slavia Praha – Clinicum a.s.


Autor: puc

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru