dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražský sport

Na sportovní akce a opravy sportovišť dá Praha letos přes čtvrt miliardy korun

Na sportovní akce a opravy sportovišť letos pošle Praha z rozpočtu 277 milionů korun. Oproti minulým letům jde o rekordní částku. Souvisí s podporou titulu Evropské hlavní město sportu, které česká metropole pro letošní rok získala. Letos má magistrát na podporu sportu připraveno zhruba 500 milionů korun, o 100 milionů víc než vloni.

Do jednoletých a víceletých grantů na podporu sportu a tělovýchovy v hlavním městě půjde letos celkem  277 milionů, přičemž podporu získalo 312 projektů. Rekordních 170 milionů podpoří investice do městské sportovní infrastruktury.

„Rozhodli jsme se výrazněji podpořit nové projekty výstavby a modernizace sportovišť, ale i projekty jejich rekonstrukcí, a to i proto, že Praha je v tomto roce Evropským hlavním městem sportu. Věřím, že nejen podpora pořádaných akcí, tak i rozvoj sportovní infrastruktury, nabídne Pražanům více příležitostí se zapojit do sportovních aktivit, což je naším cílem,“ vysvětlil radní pro sport a volný čas Jan Wolf.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru