Dnes Sobota - skorojasno 28°C
Zítra Neděle - skorojasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Na Špejcharu vzniká nové dopravní hřiště
Dopravní hřiště na Špejcharu. Foto: P7

Na Špejcharu vzniká nové dopravní hřiště

Praha 7 ve spolupráci s Prahou 6 připravuje nové dopravní hřiště pro školy i veřejnost. Vzniká na západním okraji Letenské pláně u tramvajové smyčky Špejchar. První etapa projektu je hotová a hřiště je již nyní přístupné veřejnosti.

„Chceme na pomezí Prahy 7 a Prahy 6 vybudovat dostatečně kapacitní dopravní hřiště, které by naplňovalo současné potřeby pro zajištění dopravní výchovy školáků a zároveň sloužilo široké veřejnosti k trávení volného času a prohlubování znalostí pravidel silničního provozu u dětí,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl (Praha 7 Sobě).  

„V dnešní hektické době považuji dopravní výchovu u dětí za velmi důležitou. Je naprosto přirozené, když si děti již v raném věku vštěpují základy bezpečného a správného chování na silnici,“ říká místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).  

V první etapě bylo na místě realizováno vodorovné dopravní značení a umístěny byly dopravní značky. Tyto úpravy, které zajišťuje TSK hl. m. Prahy, probíhaly v září tohoto roku. V současné době jsou práce dokončeny a nové dopravní hřiště se v prozatímní podobě otevřelo veřejnosti.

V listopadu pak bude v prostoru hřiště instalován mobiliář, jako jsou lavičky, piknikové stoly, cyklostojany či odpadkové koše.

Zároveň probíhá příprava projektové dokumentace rozsáhlejších úprav celého prostoru, po jejichž realizaci bude hřiště moci sloužit k hodinám dopravní výchovy pro školáky z Prahy 7 i Prahy 6.


Autor: puc

Pilotní projekt prázdninové školky Prahy 6 se osvědčil

Včera v 15:56

O pobyt dětí v mateřských školách je v Praze 6 v průběhu léta je stabilně velký zájem. Proto se letos roce radnice rozhodla vyzkoušet pilotní projekt – běžný provoz v mateřské škole Antonína Čermáka. Cílem je pomoci rodičům vyřešit složitou situaci, kterou každoročně v průběhu letních měsíců se...

PVK: Přehled plánovaných výluk na 30. týden

Včera v 09:23

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Trhy na Kulaťáku spolu s ČZU

Včera v 08:33

Organizátoři navázali spolupráci s výukovými skleníky České zemědělské university ve kterých je realizována praktická výuka především pro studenty oborů, které se zabývají rostlinami.

Červencová procházka Ďáblickým hřbitovem

18. července 2024 v 08:40

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V úterý 23. července se...

EPU pomůže na dovolené. Najde výlety, informuje o akcích

18. července 2024 v 07:51

Aplikace EPU nabídne na jednom místě aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. Díky ní budete informováni o aktualitách, pořádaných akcích, uzavírkách či dočasných omezeních. Vybrat si můžete z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena...

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

17. července 2024 v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

16. července 2024 v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Další články
Nahoru