Dnes Neděle - obcasny-dest 5°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 8°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Špejcharu vzniká nové dopravní hřiště
Dopravní hřiště na Špejcharu. Foto: P7

Na Špejcharu vzniká nové dopravní hřiště

Praha 7 ve spolupráci s Prahou 6 připravuje nové dopravní hřiště pro školy i veřejnost. Vzniká na západním okraji Letenské pláně u tramvajové smyčky Špejchar. První etapa projektu je hotová a hřiště je již nyní přístupné veřejnosti.

„Chceme na pomezí Prahy 7 a Prahy 6 vybudovat dostatečně kapacitní dopravní hřiště, které by naplňovalo současné potřeby pro zajištění dopravní výchovy školáků a zároveň sloužilo široké veřejnosti k trávení volného času a prohlubování znalostí pravidel silničního provozu u dětí,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl (Praha 7 Sobě).  

„V dnešní hektické době považuji dopravní výchovu u dětí za velmi důležitou. Je naprosto přirozené, když si děti již v raném věku vštěpují základy bezpečného a správného chování na silnici,“ říká místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha 6 Sobě).  

V první etapě bylo na místě realizováno vodorovné dopravní značení a umístěny byly dopravní značky. Tyto úpravy, které zajišťuje TSK hl. m. Prahy, probíhaly v září tohoto roku. V současné době jsou práce dokončeny a nové dopravní hřiště se v prozatímní podobě otevřelo veřejnosti.

V listopadu pak bude v prostoru hřiště instalován mobiliář, jako jsou lavičky, piknikové stoly, cyklostojany či odpadkové koše.

Zároveň probíhá příprava projektové dokumentace rozsáhlejších úprav celého prostoru, po jejichž realizaci bude hřiště moci sloužit k hodinám dopravní výchovy pro školáky z Prahy 7 i Prahy 6.


Autor: puc

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Další články
Nahoru