dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Na Spartu míří Baník, policie je v pohotovosti
Policejní manévry - fanoušci jedou na fotbal. Ilustrační foto: Lukáš Malý / Wikimedia Commons

Na Spartu míří Baník, policie je v pohotovosti

Zatím neporažená Sparta přivítá v rámci sedmého kola Gambrinus ligy v sobotu večer ostravský Baník. Každý zápas dvou velkých rivalů vyvolává velké policejní manévry, a ani ten zítřejší nebude výjimkou. Jaká bezpečnostní opatření jsou připravena?

„Na opatření se budou podílet přibližně tři stovky policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu a v neposlední řadě i policisté ze speciální a krajské pořádkové jednotky,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci Městské policie Praha. Situaci bude monitorovat policejní vrtulník. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie velmi úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s vedením obou klubů.

Policisté již v průběhu dne budou monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zejména posílí svoje síly v době příjezdu vlakové soupravy z Ostravy. Pražští policisté budou samozřejmě ve velmi úzkém kontaktu s moravskoslezskými policisty, kteří fanoušky na cestě vlakem do Prahy doprovodí.

„V případě potřeby pak policisté zajistí doprovod fanoušků ke stadionu a budou dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale zejména na bezpečnost a plynulost silničního provozu.,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru