dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Na soutoku Vltavy a Berounky vznikne příměstský park
Letecký pohled na soutok Vltavy a Berounky. Foto: Uza / Wikimedia Commons

Na soutoku Vltavy a Berounky vznikne příměstský park

Praha vybuduje na soutoku Vltavy a Berounky příměstský park s odpočinkovými zónami i podnikatelskými projekty. Záměr schválili pražští zastupitelé, kteří souhlasili s podpisem memoranda o vzniku parku. Institut plánování a rozvoje (IPR) do letošního prosince připraví koncepci rozvoje území.

Plán, který IPR vypracuje, bude zahrnovat například nutné majetkové kroky, terénní úpravy vymezeného území a vyjmenuje i přípustné komerční aktivity. Vytyčí rovněž přesné hranice parku.

Na daném území kromě rekreačních ploch může stát například farma s chovem koní a další podobné aktivity, které jsou v souladu s ochranou přírody. Právě proto se město rozhodlo pro formu příměstského parku – ten zajišťuje ochranu přírody, avšak zároveň umožňuje budovat takzvanou zelenou infrastrukturu.

Poté, co bude mít město koncepci připravenu, začne jednat se soukromými vlastníky. Podle materiálu, který schválili zastupitelé, by měla přípravná fáze trvat do zhruba března 2016, park by měl začít vznikat v červnu 2017 a hotov má být v roce 2018. Park nemá být vybudován naráz, ale bude vznikat postupně.


Další články
Nahoru