Dnes Čtvrtek - polojasno 26°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 26°C
Čtvrtek 19. 5. 2022
Svátek má Ivo
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města

Na Sofijském náměstí se rozsvítí vánoční strom, radnice zveřejnila program setkání

Advent v Modřanech začíná už za 3 dny. Na Sofijském náměstí vystoupí děti z místních základních a mateřských škol, taneční soubor Betty, soubor zobcových fléten Vivat Flauto a na závěr pak žáci ZUŠ Adolfa Voborského.

Program:
16:00 – 16:30 – Děti z mateřských škol
16:30 – 17:00 – Děti ze základních škol
17:00 – 17:20 – Soubor zobcových fléten Vivat Flauto
17:20 – 17:30 – Saxofonový kvartet ZUŠ Voborského
17:30 – Slavnostní rozsvěcení stromu
17:40 – 18:00 – Základní umělecký Big Band pod vedením um. vedoucího Ladislava Zámečníka
18:00 – 18:20 – Soubor ZUŠ Voborského pod vedením um. vedoucí Terezy Radové
18:20 Taneční soubor Betty

„Současná epidemiologická situace sice kultuře příliš nepřeje, my ale přesto pevně věříme, že za dodržení všech aktuálních vládních a hygienických nařízení, strávíme společně příjemný čas na Sofijském náměstí, který završí rozsvícení vánočního stromu,“ informuje radnice.

Bez splnění jedné z podmínek aktuálních nařízení – dokončené očkování, popř. prodělání onemocnění Covid ve lhůtě ne delší než 180 dnů nelze akci navštívit. Dále je povinnost nošení respirátorů a dodržování rozestupů. Dodržování nařízení mohou v průběhu konání akce kontrolovat nejen organizátoři, ale i prodejci jídla a nápojů. Pravomoc kontrolovat platnost nařízení mají i strážníci Městské policie a zaměstnanci hygienických stanic.

advent-modrany-2021


Autor: TZ, red

Psí den s Prahou 13 v Centrálním parku

Včera v 18:32

Oblíbená akce v Centrálním parku Prahy 13 se koná v sobotu 21. května. Ani letos nebude chybět psí dostih, sraz ras, pokus o překonání rekordu ve skoku do výšky a další.

Praha 5 podporuje protidrogovou prevenci. REVOLUTION TRAIN dorazil na Smíchovské nádraží

Včera v 17:40

Praha 5 podpořila projekt Nadačního fondu NOVÉ ČESKO pro základní školy. Multimediální vlaková souprava REVOLUTION TRAIN dorazila na Smíchovské nádraží, kde byl představen vzdělávací program zaměřený na primární protidrogovou prevenci. Za dva dny zhlédlo program 493 dětí...

Den dětí v Praze 9

Včera ve 12:51

Pohádkové království, nafukovací atrakce, dikohrátky nebo Kašpárek v pekle. Praha 9 zve na Den dětí.

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Včera ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Včera ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Den dětí v knihovně na Lužinách

Včera v 09:26

Oslavit Den Dětí můžete v knihovně na Lužinách. Budou se vyrábět masky, soutěžit a hrát si celý den.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Včera v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Desítka má nové Sportovce roku, ocenila 12 jednotlivců a týmů

Včera v 06:48

Po roční covidové pauze se na Desítku vrátila populární anketa. Titulem Sportovec roku se nově mohou pyšnit dva sportovní týmy a deset jednotlivců. 

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Včera v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

V Krči a na Vinohradech nepoteče zítra voda

Včera v 06:17

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na 19. května. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Baťa: boty všem. Výstava v Zámeckém areálu Ctěnice

Včera v 05:50

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou obuvi a ševcovskému řemeslu, které představí na podnikatelském úspěchu zlínské obuvnické firmy Baťa.

Další krátké zprávy
Nahoru