dnes
Neděle - jasno
21°C
zítra
Pondělí - jasno
19°C
pozítří
Úterý - oblacno
17°C
Pražská doprava

Na Sofijském náměstí se bude parkovat jinak

Od pátku 16. srpna bude asi pětina plochy parkoviště u bývalého Prioru na Sofijském náměstí v Praze 12 určena jen pro krátkodobé parkování.

S kotoučem na tři hodiny
Parkování s parkovacím kotoučem bude od pondělí do pátku platit na vyznačených místech v době od 8 do 16 hodin a je časově omezeno na tři hodiny. Na změnu parkující upozorní nejen příslušné značky, ale i velká informační tabule.

„Krátkodobé parkování se týká zhruba 20 % plochy parkoviště, což odpovídá počtu 50 aut. Návrh úpravy musel respektovat fakt, že na tomto parkovišti je řešena doprava v klidu nejen pro komerční prostory (Prior, pošta atd.), ale také pro panelové domy v okolí,“ upozorňuje Jan Řezáč, vedoucí odboru dopravy Prahy 12.

Tímto způsobem se téměř dva roky parkuje u Polikliniky Modřany, několik let také v Radotíně před nádražím nebo na Zbraslavi.

Stačí i lístek na palubní desce
Pokud ještě nemáte parkovací kotouč, můžete si jej zakoupit v jakémkoli papírnictví nebo za 10 korun v pokladně na radnici Prahy 12 v Pískové ulici.

Policie Praha 12 akceptuje také variantu viditelně umístěného lístku na palubní desce, na které je čitelně zapsán čas zaparkování. Za podstatné považuje především stanovení času zaparkování, a to bez ohledu na to, jakou formou je tento čas na vozidle viditelně vyznačen.


Praha 14: Přechod na Jahodnici se dočkal úpravy

Dnes v 09:27

Praha 14 ve spolupráci s magistrátem vyřešila další rizikové místo pro chodce. Dříve nebezpečný přechod na Jahodnici přes ulici Českobrodská se dočkal nové úpravy.

Výtoň – Sídliště Modřany: V noci ze čtvrtka na pátek nepojedou tramvaje

8. října 2019 v 11:41

V noci ze čtvrtka 10. října od 21:25 hodin na pátek 11. října do 4:25 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Výtoň – Sídliště Modřany.

Víkend: Uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

4. října 2019 v 11:32

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od soboty 5. října od 23 hodin do neděle 6. října do 5 hodin.

Tunel Mrázovka bude uzavřen z důvodu mytí a údržby

3. října 2019 ve 21:27

Od 11. října do 15. října vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Zlíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu.

V části Starostrašnické nepojedou v neděli tramvaje

3. října 2019 v 11:37

V neděli 6. října bude od 7 do 14 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v části Starostrašnické ulice, v úseku mezi křižovatkou s Vinohradskou ulicí a výjezdem z vozovny Strašnice.

Další články
Nahoru