dnes
Sobota - zatazeno
23°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
29°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
22°C
Pražská doprava

Na Sofijském náměstí se bude parkovat jinak

Od pátku 16. srpna bude asi pětina plochy parkoviště u bývalého Prioru na Sofijském náměstí v Praze 12 určena jen pro krátkodobé parkování.

S kotoučem na tři hodiny
Parkování s parkovacím kotoučem bude od pondělí do pátku platit na vyznačených místech v době od 8 do 16 hodin a je časově omezeno na tři hodiny. Na změnu parkující upozorní nejen příslušné značky, ale i velká informační tabule.

„Krátkodobé parkování se týká zhruba 20 % plochy parkoviště, což odpovídá počtu 50 aut. Návrh úpravy musel respektovat fakt, že na tomto parkovišti je řešena doprava v klidu nejen pro komerční prostory (Prior, pošta atd.), ale také pro panelové domy v okolí,“ upozorňuje Jan Řezáč, vedoucí odboru dopravy Prahy 12.

Tímto způsobem se téměř dva roky parkuje u Polikliniky Modřany, několik let také v Radotíně před nádražím nebo na Zbraslavi.

Stačí i lístek na palubní desce
Pokud ještě nemáte parkovací kotouč, můžete si jej zakoupit v jakémkoli papírnictví nebo za 10 korun v pokladně na radnici Prahy 12 v Pískové ulici.

Policie Praha 12 akceptuje také variantu viditelně umístěného lístku na palubní desce, na které je čitelně zapsán čas zaparkování. Za podstatné považuje především stanovení času zaparkování, a to bez ohledu na to, jakou formou je tento čas na vozidle viditelně vyznačen.


Uzavírky na Petrohradské ulici

14. srpna 2019 ve 20:37

V rámci pokračující obnovy vodovodních řadů bude od 15. do 25. srpna zavedeno dopravní opatření na Petrohradské ulici.

Omezení dopravy v souvislosti s koncertem skupiny Metallica na Letišti Letňany

14. srpna 2019 v 07:37

V neděli 18. srpna se na Letišti Letňany koná koncert americké hudební skupiny Metallica. Vzhledem k velkému počtu očekávaných návštěvníků budou v okolí letiště platit dopravní opatření. 

Uzavření části křižovatky na Vypichu

10. srpna 2019 v 07:23

Během víkendu 10. a 11. srpna bude uzavřena severovýchodní části křižovatky na Vypichu – ulic Bělohorská x Ankarská. Uzavřen bude i pravý řadícího pruhu na Bělohorské s nemožností odbočení do Ankarské. Doprava z centra bude zachována přes křižovatku jedním pruhem. Důvodem je rekonstrukce...

Dopravní opatření na Vršovické ulici

10. srpna 2019 v 07:20

Od 12. srpna do 1. září bude omezen provoz na Vršovické ulici v úseku U vršovického nádraží – Petrohradská ve směru z centra. Důvodem je obnova vodovodních řadů.

Palackého most: Omezení dopravy

9. srpna 2019 ve 22:26

Od 10. do 20. srpna bude uzavřen na Palackého mostě jízdní pruh a přilehlý chodník ve směru na Prahu 5. Doprava bude vedena po tramvajovém tělese.

Další články
Nahoru