dnes
Čtvrtek - jasno
26°C
zítra
Pátek - jasno
29°C
pozítří
Sobota - jasno
31°C
Pražská doprava

Na Sofijském náměstí se bude parkovat jinak

Od pátku 16. srpna bude asi pětina plochy parkoviště u bývalého Prioru na Sofijském náměstí v Praze 12 určena jen pro krátkodobé parkování.

S kotoučem na tři hodiny
Parkování s parkovacím kotoučem bude od pondělí do pátku platit na vyznačených místech v době od 8 do 16 hodin a je časově omezeno na tři hodiny. Na změnu parkující upozorní nejen příslušné značky, ale i velká informační tabule.

„Krátkodobé parkování se týká zhruba 20 % plochy parkoviště, což odpovídá počtu 50 aut. Návrh úpravy musel respektovat fakt, že na tomto parkovišti je řešena doprava v klidu nejen pro komerční prostory (Prior, pošta atd.), ale také pro panelové domy v okolí,“ upozorňuje Jan Řezáč, vedoucí odboru dopravy Prahy 12.

Tímto způsobem se téměř dva roky parkuje u Polikliniky Modřany, několik let také v Radotíně před nádražím nebo na Zbraslavi.

Stačí i lístek na palubní desce
Pokud ještě nemáte parkovací kotouč, můžete si jej zakoupit v jakémkoli papírnictví nebo za 10 korun v pokladně na radnici Prahy 12 v Pískové ulici.

Policie Praha 12 akceptuje také variantu viditelně umístěného lístku na palubní desce, na které je čitelně zapsán čas zaparkování. Za podstatné považuje především stanovení času zaparkování, a to bez ohledu na to, jakou formou je tento čas na vozidle viditelně vyznačen.


Rekonstrukce Koněvovy ulice v dalším úseku přinese nová dopravní omezení

30. července 2020 v 11:22

Technická správa komunikací pokračuje od 1. do 23. srpna další fází první etapy rekonstrukce ulice Koněvova na Žižkově, a to v úseku Rokycanova – Ostromečská, která přinese nová dopravní omezení.

Praha 10 eviduje již 2477 žádostí o parkovací oprávnění, třetina byla podána elektronicky

30. července 2020 v 09:17

Praha 10 vydává od 15. července oprávnění pro parkovací zóny, které budou na jejím území zaváděné od 24. srpna. Po deseti dnech činnosti výdejny hlásí 2 477 žádostí, z toho 30 procent jich bylo podáno elektronicky. 

Víkend: Noční uzavření Strahovského tunelu

28. července 2020 ve 20:09

Uzavření Strahovského tunelu proběhne od soboty 1. srpna od 23 hodin do neděle 2. srpna do 5 hodin.

Dopravní omezení na Strakonické ulici

27. července 2020 ve 20:03

Stavba nového mostu na Zbraslavi, který spojuje ulice Za Opusem a K Výtopně, se dostává do další fáze. Práce si v následujících dnech vyžádají dočasné omezení dopravy v pravém jízdním pruhu.

Další články
Nahoru