dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - zatazeno
11°C
pozítří
Úterý - zatazeno
6°C
Pražská doprava

Na Sofijském náměstí se bude parkovat jinak

Od pátku 16. srpna bude asi pětina plochy parkoviště u bývalého Prioru na Sofijském náměstí v Praze 12 určena jen pro krátkodobé parkování.

S kotoučem na tři hodiny
Parkování s parkovacím kotoučem bude od pondělí do pátku platit na vyznačených místech v době od 8 do 16 hodin a je časově omezeno na tři hodiny. Na změnu parkující upozorní nejen příslušné značky, ale i velká informační tabule.

„Krátkodobé parkování se týká zhruba 20 % plochy parkoviště, což odpovídá počtu 50 aut. Návrh úpravy musel respektovat fakt, že na tomto parkovišti je řešena doprava v klidu nejen pro komerční prostory (Prior, pošta atd.), ale také pro panelové domy v okolí,“ upozorňuje Jan Řezáč, vedoucí odboru dopravy Prahy 12.

Tímto způsobem se téměř dva roky parkuje u Polikliniky Modřany, několik let také v Radotíně před nádražím nebo na Zbraslavi.

Stačí i lístek na palubní desce
Pokud ještě nemáte parkovací kotouč, můžete si jej zakoupit v jakémkoli papírnictví nebo za 10 korun v pokladně na radnici Prahy 12 v Pískové ulici.

Policie Praha 12 akceptuje také variantu viditelně umístěného lístku na palubní desce, na které je čitelně zapsán čas zaparkování. Za podstatné považuje především stanovení času zaparkování, a to bez ohledu na to, jakou formou je tento čas na vozidle viditelně vyznačen.


Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický mimo provoz

6. prosince 2019 v 09:33

Od soboty 7. prosince od 23 hodin do neděle 8. prosince do 5 hodin proběhne úplná uzavírka Strahovského, Brusnického a Dejvického tunelu.

Dopravní omezení na ulici Milady Horákové začne v prosinci

30. listopadu 2019 v 08:36

Pokračující výstavba světelné křižovatky na ulici Milady Horákové si vyžádá v úseku rampy Tunelového komplexu Blanka – U Sparty další dopravní opatření.

Vysočany a Libeň: Konec platnosti karet pro parkování a vydání nových

29. listopadu 2019 v 05:05

Odbor dopravy Úřadu městské části Praha 9 oznámil, že platnost stávajících vydaných parkovacích karet pro oblasti Vysočany a Libeň bude ukončena 5. ledna 2020.

Další články
Nahoru