dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Na smíchovské náplavce možná začnou fungovat farmářské trhy, se stánky se počítá i na náměstí
Před pát lety byla na levobřežní náplavce pláž, nyní by opuštěné místo mohly oživit farmářské trhy. Foto: archiv

Na smíchovské náplavce možná začnou fungovat farmářské trhy, se stánky se počítá i na náměstí

Vedení radnice Prahy 5 se chystá rozšířit farmářské trhy od Anděla i do dalších částí Smíchova. Stánky se mají objevit také na náměstí 14. října a na smíchovské náplavce. Praha 5 chce rovněž vypovědět smlouvu provozovateli trhů na pěší zóně u Anděla, trh tu ale do budoucna zůstane.

Podle starosty Radka Klímy (TOP 09) by se nemělo jednat o tři na sobě nezávislá tržiště. „Bude se jednat o jednotně fungující tržiště. Nyní chystáme novelu tržního řádu," řekl Klíma. Novelu musí schválit magistrát.

Náměstí 14. října vybrala radnice kvůli tomu, že by z něj chtěla vytvořit přirozené centrum Smíchova. Revitalizací pak má projít smíchovská náplavka a trhy by měly být jednou ze součástí proměny smíchovského břehu Vltavy.

Kdy se trhy do ostatních oblastí Smíchova rozšíří, zatím není jasné. „Tržní řád musí schválit magistrát, poté nebude nic bránit tomu, aby na náměstí a náplavce trh byl," řekl místostarosta Jan Smetana (ČSSD).

Radnice se rovněž rozhodla vypovědět smlouvu organizátorům trhu u Anděla. Podle Smetany je pro městskou část nevýhodná. „Vypovězení smlouvy a případný spor s provozovatelem, rozšíření trhu na náměstí 14. října a náplavku neovlivní, stejně tak nové znění tržního řádu," řekl Smetana. Kromě provozovatele má být u Anděla i snížen počet stánků ze současných 70 na asi 40 až 45.


Další články
Nahoru