dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Víkendové tipy

Na smíchovské náměstí se vrací farmářské trhy, stánky na Andělu zůstanou

Praha 5 připravuje návrat farmářských trhů na náměstí 14. října. Ochutnávkou toho, jak trhy budou náměstí slušet, mají být Májové slavnosti. Celodenní akce v parku Portheimka proběhne v sobotu 23. dubna.

Městská část Praha 5 plánuje obnovení trhů na nám. 14. října. Ukázkou toho, jak by trhy oživené náměstí mohlo vypadat, budou Májové slavnosti, které se zde budou konat v sobotu 23. dubna. Celodenní akce v parku Portheimka nabídne program celým rodinám – od nákupu na trzích, přes dětské atrakce, spikeball, balance board, vietnamský badminton až po chill out zónu a hudební produkci.

„Plánujeme na náměstí 14. října návrat trhů. Bude se jednat o klasické, farmářské trhy, které zároveň náměstí doslova znovu oživí. Historicky totiž bývaly jeho součástí,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09). Farmářské trhy neovlivní trhy na Andělu, které nesplňují standardy tradičních farmářských trhů. „Trh na Andělu nechceme rušit, má své zde místo a je oblíbený,“ dodává starosta.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru