Dnes Sobota - zatazeno 14°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 14°C
Sobota 1. 10. 2022
Svátek má Igor
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Smíchově vznikne nedaleko Anděla nové cyklodepo pro rozvoz zboží elektrokoly
Cyklodepo na Těšnově. Foto: depot.bike

Na Smíchově vznikne nedaleko Anděla nové cyklodepo pro rozvoz zboží elektrokoly

Nedaleko pražské křižovatky Anděl vznikne nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. Novinářům to po včerejším jednání radních řekli náměstci primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Petr Hlaváček (TOP 09).

První zařízení depot.bike vzniko loni na Těšnově. Dosud fungovalo v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo, rozhodli včera radní. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola pro město na Těšnově provozuje společnost ekolo.cz.

„Nové místo bude pod křižovatkou městského okruhu s Plzeňskou, na místě dnes opuštěného bývalého soukromého parkoviště. Obslouží tak Smíchov nebo Malou Stranu," řekl Scheinherr. Kdy přesně začne fungovat Scheinherr ani Hlaváček neřekli.

Od začátku fungování cyklodepa na Těšnově loni v listopadu kurýři doručili přes 20 000 zásilek. Po změně režimu z pilotního na běžný provozovatel depo upraví, vybuduje vzhlednější ploty, upraví vnitřní uspořádání a zlepší vybavení. Otevřeno bude moci být také o víkendu a bude možné zde postavit boxy na balíky nebo podatelnu a výdejnu balíků.

V areálu je osm míst pro kontejnery osmi firem. Společnosti přivezou své zásilky a odsud je kurýři odvezou do historického centra. V případě nemožnosti doručení zásilek se balíčky vrací na Těšnov, nikoliv do vzdálených skladů. Tím se snižují emise ve městě.

Pražské zastupitelstvo předloni přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent. Do roku 2050 má být město takzvaně bezuhlíkové. K tomu má napomoci podpora udržitelných druhů dopravy, výsadba zeleně či energetické úspory ve veřejných budovách.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru