Dnes Úterý - obcasny-dest 5°C
Zítra Středa - prehanky-snih 4°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Na Smetanově nábřeží končí zastávka Národní divadlo, přesune se k Žofínu
Pohled na Smetanovo nábřeží od křižovatky u Národního divadla. Napravo je vidět zastávka, která bude po víkendu zrušena. Foto: Mister No / CC BY 3.0 - Wikimedia Commons

Na Smetanově nábřeží končí zastávka Národní divadlo, přesune se k Žofínu

Cestující v pražských tramvajích nebudou moci od pondělí 6. června vystoupit či nastoupit v zastávce Národní divadlo na Smetanově nábřeží. Přesunuta bude totiž nově k Žofínu. Zároveň ale budou lidé moci využít novou zastávku Karlovy lázně ve směru na Staroměstskou, která zde dosud chyběla. Vyplývá to z informací zveřejněných na internetových stránkách dopravního podniku (DPP).

„Po úterním kontrolním dni mohu říct, že vše běží podle harmonogramu a v pondělí otevřeme v termínu dvě nové zastávky," uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Nástupní ostrůvky zastávky Národní divadlo u Žofína pro směr do Podskalí a na Smetanově nábřeží pro směr na Staroměstskou byly od sebe dosud vzdáleny zhruba 200 metrů a lidé museli navíc přejít křižovatku nábřeží s Národní třídou a mostem Legií. Nově tak budou ostrůvky pro oba směry naproti sobě.

Zastávka Karlovy lázně zase fungovala pouze pro směr ze Staroměstské k Národnímu divadlu. V opačném směru chyběla a lidé tak museli od divadla dojet až na Staroměstskou. Obě nové zastávky, jak Karlovy lázně, tak Národní divadlo, budou bezbariérové.

Změny v síti zastávek MHD jsou součástí obnovy Smetanova nábřeží, kde jsou opravovány také chodníky a bude vysázeno nové stromořadí. „Na nábřeží momentálně vzniká široká pěší promenáda rychlostí 12 metrů za den, sázíme stromy a jedno z nejkrásnějších míst v Praze konečně brzy získá důstojnou podobu, kterou si zaslouží," řekl Scheinherr. Rozšířen byl chodník u kavárny Slavia a auta jedoucí ke Karlovým lázním jezdí po tramvajových kolejích.

Město v uplynulých letech zkušebně uzavřelo nábřeží od mostu Legií ke křižovatce nábřeží s Divadelní ulicí. Rozšířen byl chodník až k tramvajové zastávce a vznikly zde restaurační předzahrádky.

Řidiči museli úsek objíždět Divadelní ulici. Opatření sklidilo kritiku například od magistrátní opozice nebo radnice Prahy 1. V současné době je nábřeží v této části pro auta opět průjezdné.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru