dnes
Úterý - jasno
22°C
zítra
Středa - jasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - jasno
19°C
Pražská politika

Na služby zajišťující rodinnou péči 20 milionů korun

Rada hlavního města Prahy dnes projednala uvolnění finančních prostředků v rámci podpory zařízení a organizací zajišťující potřebné služby v oblasti rodinné politiky ve výši 20 milionů korun.

„Zmiňované služby jsou určeny zejména pro tělesně, psychicky týrané a zneužívané děti, které se ocitly v prostředí, kdy jsou navíc závažným způsobem ohrožena jejich základní práva a jsou také vývojově vážně ohroženy. Mezi podpořenými organizacemi jsou například Klokánky či SOS vesničky,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Grantové řízení v oblasti rodinné politiky bylo zaměřeno na podporu organizací, které poskytují přímé služby Pražanům v oblasti péče o rodinu v rámci podprogramů zaměřených na podporu funkční rodiny, podporu dětí a rodičů z dysfunkčních rodin a dětí bez rodinného zázemí, náhradní rodinnou péči a aktivizace rodin s dětmi – dobrovolnické služby.

V grantovém řízení bylo hodnoceno celkem 68 projektů. Největší objem finančních prostředků se týká zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, respektive jsou určeny pro děti, které se ocitly ve stavu nedostatku řádné péče, jejíž zajištění je na finanční podpoře hl. m. Prahy závislé.

„Budu rád, když se tyto finanční prostředky dostanou co nejdříve organizacím, které zajišťují velmi důležité služby pro děti, mládež, ale i dospělé v rámci rodinné péče, aby mohly plně fungovat,“ doplnil radní Hodek s tím, že navržené granty musí ve čtvrtek ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   


Další články
Nahoru