dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Pražská politika

Na služby zajišťující rodinnou péči 20 milionů korun

Rada hlavního města Prahy dnes projednala uvolnění finančních prostředků v rámci podpory zařízení a organizací zajišťující potřebné služby v oblasti rodinné politiky ve výši 20 milionů korun.

„Zmiňované služby jsou určeny zejména pro tělesně, psychicky týrané a zneužívané děti, které se ocitly v prostředí, kdy jsou navíc závažným způsobem ohrožena jejich základní práva a jsou také vývojově vážně ohroženy. Mezi podpořenými organizacemi jsou například Klokánky či SOS vesničky,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Grantové řízení v oblasti rodinné politiky bylo zaměřeno na podporu organizací, které poskytují přímé služby Pražanům v oblasti péče o rodinu v rámci podprogramů zaměřených na podporu funkční rodiny, podporu dětí a rodičů z dysfunkčních rodin a dětí bez rodinného zázemí, náhradní rodinnou péči a aktivizace rodin s dětmi – dobrovolnické služby.

V grantovém řízení bylo hodnoceno celkem 68 projektů. Největší objem finančních prostředků se týká zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, respektive jsou určeny pro děti, které se ocitly ve stavu nedostatku řádné péče, jejíž zajištění je na finanční podpoře hl. m. Prahy závislé.

„Budu rád, když se tyto finanční prostředky dostanou co nejdříve organizacím, které zajišťují velmi důležité služby pro děti, mládež, ale i dospělé v rámci rodinné péče, aby mohly plně fungovat,“ doplnil radní Hodek s tím, že navržené granty musí ve čtvrtek ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru