dnes
Neděle - zatazeno
1°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Pražská politika

Na služby zajišťující rodinnou péči 20 milionů korun

Rada hlavního města Prahy dnes projednala uvolnění finančních prostředků v rámci podpory zařízení a organizací zajišťující potřebné služby v oblasti rodinné politiky ve výši 20 milionů korun.

„Zmiňované služby jsou určeny zejména pro tělesně, psychicky týrané a zneužívané děti, které se ocitly v prostředí, kdy jsou navíc závažným způsobem ohrožena jejich základní práva a jsou také vývojově vážně ohroženy. Mezi podpořenými organizacemi jsou například Klokánky či SOS vesničky,“ uvedl radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Grantové řízení v oblasti rodinné politiky bylo zaměřeno na podporu organizací, které poskytují přímé služby Pražanům v oblasti péče o rodinu v rámci podprogramů zaměřených na podporu funkční rodiny, podporu dětí a rodičů z dysfunkčních rodin a dětí bez rodinného zázemí, náhradní rodinnou péči a aktivizace rodin s dětmi – dobrovolnické služby.

V grantovém řízení bylo hodnoceno celkem 68 projektů. Největší objem finančních prostředků se týká zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, respektive jsou určeny pro děti, které se ocitly ve stavu nedostatku řádné péče, jejíž zajištění je na finanční podpoře hl. m. Prahy závislé.

„Budu rád, když se tyto finanční prostředky dostanou co nejdříve organizacím, které zajišťují velmi důležité služby pro děti, mládež, ale i dospělé v rámci rodinné péče, aby mohly plně fungovat,“ doplnil radní Hodek s tím, že navržené granty musí ve čtvrtek ještě potvrdit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.   


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru