Dnes Čtvrtek - skorojasno 7°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 30. 3. 2023
Svátek má Arnošt
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví
Na akci dorazili dopoledne školáci. Foto: JP

Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví

Na Slunečním náměstí dnes od 10 od 17 hodin probíhala akce Den ústního zdraví. U stánků se návštěvníci, mezi kterými byly dopoledne děti ze školek a škol Prahy 13, mohli podívat i na ukázky správného čištění zubů. Děti si zábavnou formou během různých her osvojovaly základy ústní hygieny.

Akci pořádala třináctá městská část společně s Českou stomatologická komorou a ve spolupráci se studenty dentální hygieny 3. LF UK, Asociací dentálních hygienistek a Sdružením studentů stomatologie.

Záštitu převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), místostarostka pro oblasti školství, informatiky a životního prostředí Marcela Plesníková (ANO) a radní pro sociální a zdravotní oblast a pro místní Agendu 21 Aneta Maršálová Ečeková (STAN).

„Mám pod sebou oblast školství a jsem ráda, že na prevenci a osvětu v naší městské části dáváme velký důraz. Na druhou polovinu dubna chystáme tradiční velkou akci při příležitosti Dne země. V červnu se bude konat jednodenní festival Den zdraví,“ sdělila místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

„Česká stomatologická komora pořádá preventivní akce spíše v centru Prahy, ale dohodli jsme se s prezidentem komory Romanem Šmuclerem, že to zkusíme i tady. U stánků tu jsou odborníci na slovo vzatí, návštěvníci se toho dozví hodně zajímavého,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Tuto akci vnímám velmi pozitivně. Zapadá do mozaiky preventivních akcí, které se na Praze 13 konají. Jejich pořádání jsme nezastavili ani během covidové pandemie. Letošní Den zdraví v polovině června bude více zaměřen na sportovní a volnočasové aktivity. Zároveň s touto akcí se uskuteční Festival sociálních služeb,“ uvedla radní Aneta Maršálová Ečeková (STAN).


Autor: red

Grill fest na náplavce

Dnes ve 13:40

Ze Smíchovské náplavky se v sobotu 15.dubna stane grilovací zóna. Ochutnáte grilované selátko na rožni, steaky, burgery, žebra. Na své si však přijdou i ti, kteří masu dvakrát neholdují. Na ně čeká výběr grilovaných sýrů, zeleniny nebo vegetariánských burgerů.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 14. týden

Dnes v 10:00

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Slunečním náměstí začnou v dubnu trhy

Dnes ve 04:23

V pondělí 3. dubna začnou na Slunečním náměstí v Nových Butovicích tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost trhy navštívit každé pondělí od 8 do 18 hodin.

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Včera ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

28. března 2023 ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

28. března 2023 v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

28. března 2023 v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

28. března 2023 v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Další články
Nahoru