Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - polojasno 15°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví
Na akci dorazili dopoledne školáci. Foto: JP

Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví

Na Slunečním náměstí dnes od 10 od 17 hodin probíhala akce Den ústního zdraví. U stánků se návštěvníci, mezi kterými byly dopoledne děti ze školek a škol Prahy 13, mohli podívat i na ukázky správného čištění zubů. Děti si zábavnou formou během různých her osvojovaly základy ústní hygieny.

Akci pořádala třináctá městská část společně s Českou stomatologická komorou a ve spolupráci se studenty dentální hygieny 3. LF UK, Asociací dentálních hygienistek a Sdružením studentů stomatologie.

Záštitu převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), místostarostka pro oblasti školství, informatiky a životního prostředí Marcela Plesníková (ANO) a radní pro sociální a zdravotní oblast a pro místní Agendu 21 Aneta Maršálová Ečeková (STAN).

„Mám pod sebou oblast školství a jsem ráda, že na prevenci a osvětu v naší městské části dáváme velký důraz. Na druhou polovinu dubna chystáme tradiční velkou akci při příležitosti Dne země. V červnu se bude konat jednodenní festival Den zdraví,“ sdělila místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

„Česká stomatologická komora pořádá preventivní akce spíše v centru Prahy, ale dohodli jsme se s prezidentem komory Romanem Šmuclerem, že to zkusíme i tady. U stánků tu jsou odborníci na slovo vzatí, návštěvníci se toho dozví hodně zajímavého,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Tuto akci vnímám velmi pozitivně. Zapadá do mozaiky preventivních akcí, které se na Praze 13 konají. Jejich pořádání jsme nezastavili ani během covidové pandemie. Letošní Den zdraví v polovině června bude více zaměřen na sportovní a volnočasové aktivity. Zároveň s touto akcí se uskuteční Festival sociálních služeb,“ uvedla radní Aneta Maršálová Ečeková (STAN).


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Včera v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

28. září 2022 ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

28. září 2022 v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

28. září 2022 v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru