Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví
Na akci dorazili dopoledne školáci. Foto: JP

Na Slunečním náměstí se konal Den ústního zdraví

Na Slunečním náměstí dnes od 10 od 17 hodin probíhala akce Den ústního zdraví. U stánků se návštěvníci, mezi kterými byly dopoledne děti ze školek a škol Prahy 13, mohli podívat i na ukázky správného čištění zubů. Děti si zábavnou formou během různých her osvojovaly základy ústní hygieny.

Akci pořádala třináctá městská část společně s Českou stomatologická komorou a ve spolupráci se studenty dentální hygieny 3. LF UK, Asociací dentálních hygienistek a Sdružením studentů stomatologie.

Záštitu převzali starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS), místostarostka pro oblasti školství, informatiky a životního prostředí Marcela Plesníková (ANO) a radní pro sociální a zdravotní oblast a pro místní Agendu 21 Aneta Maršálová Ečeková (STAN).

„Mám pod sebou oblast školství a jsem ráda, že na prevenci a osvětu v naší městské části dáváme velký důraz. Na druhou polovinu dubna chystáme tradiční velkou akci při příležitosti Dne země. V červnu se bude konat jednodenní festival Den zdraví,“ sdělila místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

„Česká stomatologická komora pořádá preventivní akce spíše v centru Prahy, ale dohodli jsme se s prezidentem komory Romanem Šmuclerem, že to zkusíme i tady. U stánků tu jsou odborníci na slovo vzatí, návštěvníci se toho dozví hodně zajímavého,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Tuto akci vnímám velmi pozitivně. Zapadá do mozaiky preventivních akcí, které se na Praze 13 konají. Jejich pořádání jsme nezastavili ani během covidové pandemie. Letošní Den zdraví v polovině června bude více zaměřen na sportovní a volnočasové aktivity. Zároveň s touto akcí se uskuteční Festival sociálních služeb,“ uvedla radní Aneta Maršálová Ečeková (STAN).


Autor: red

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 49. týden

Včera ve 12:20

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na projekty vzdělávání učitelů a dětí dá Praha 6 v následujících dvou letech 9,5 milionu korun

26. listopadu 2023 ve 22:16

Radnice Prahy 6 vloží v letech 2024 a 2025 do školství na projekty vzdělávání pedagogů a dětí 9,46 milionu korun. Peníze vydá prostřednictvím svého místního akčního plánu (MAP). Projekty se budou týkat mimo jiné médií, umělé inteligence, práva či finanční gramotnosti. Zaměřit se radnice chce také...

Úspěšná Mikulášská sbírka v Praze 9

26. listopadu 2023 ve 12:24

Minulý týden se otevřely brány radnice Prahy 9 všem, kteří rádi pomáhají. Konala se charitativní sbírka pro potřebné.

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 4: Zapojte se do rozvoje Kačerova

26. listopadu 2023 v 09:39

Praha 4 zve na veřejné setkání k plánované proměně Kačerova. Tématem bude dopravní bezpečnost, mobiliář a herní prvky či údržba veřejné zeleně. 

Zajímá vás, co ukrývá Jaderka v centru Prahy? Přijďte na Den otevřených dveří

26. listopadu 2023 v 08:24

Přijďte nasát atmosféru špičkové univerzity s individuálním přístupem. Vědci na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze připravili řadu exkurzí a přednášek, kde si na své přijde opravdu každý. Od termojaderného fúzního reaktoru přes hi-tech lasery až po aplikace matematiky v systému...

Praha 14: O projektech participativního rozpočtu hlasuje do středy

26. listopadu 2023 v 01:26

Letos se v rámci participativního rozpočtu sešlo celkem 11 realizovatelných občanských projektů. A o tom, které projekty dostanou zelenou, se rozhoduje ještě tři dny.

Dejme dětem šanci na Slunečním náměstí

25. listopadu 2023 v 08:53

Na radnici Prahy 13 si ve středu 29. listopadu můžete koupit teplý nápoj neboněkterý z reklamních předmětů a tím pomoci dětem.

Do konce listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

25. listopadu 2023 v 08:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Beseda s Kristýnou Freiovou

25. listopadu 2023 v 07:57

Spolek Malostranský hřbitov zve na besedu se spisovatelkou Kristýnou Freiovou s autorským čtením a autogramiádou. Čím ji oslovil Malostranský hřbitov a kde hledá inspiraci pro své knihy se dozvíte v pondělí 4. prosince od 17 hodin.

Zabezpečte řádně vodoměry, radí PVK

24. listopadu 2023 v 08:04

Mrazivé dny se blíží a Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

Další články
Nahoru